Novinky

Francúzska IT firma Atos klesla o 12% a po výbere záchrannej zmluvy čelí veľkému riedeniu akcií

0 0

Táto fotografia zhotovená 26. apríla 2024 zobrazuje sídlo francúzskej nadnárodnej spoločnosti v oblasti informačných technológií ATOS v Bezons neďaleko Paríža. (Foto: Ludovic MARIN / AFP) (Foto: LUDOVIC MARIN/AFP cez Getty Images)

Ľudovít Marin | Afp | Getty Images

Podiely v obliehanej francúzskej IT spoločnosti Atos klesol v utorok po firme takmer o 12 %. povedal vybralo si a dohoda o záchranektorá má viesť k veľkému rozriedeniu existujúcich akcionárov.

Akcie naposledy klesli o 11,97 % k 9:52 londýnskeho času.

Atos uviedol, že bude pokračovať s návrhom hlavného akcionára Davida Layaniho, ktorého IT firma Onepoint vlastnila od decembra 2023 približne 11 % akciového kapitálu a hlasovacích práv Atosu. webovej stránky. Atos zvažoval aj konkurenčnú ponuku od českého miliardára Daniela Křetínského.

Dohoda však povedie k „masívnemu rozriedeniu“ existujúcich akcionárov, ktorí budú po jej dokončení držať menej ako 0,1 % akciového kapitálu, uviedol Atos.

Atos uviedol, že Layaniho dohoda zahŕňala silnejšiu kapitálovú štruktúru a poskytla firme dostatok finančnej likvidity na to, aby mohla pokračovať v podnikaní.

„Návrh, ktorý predložilo konzorcium Onepoint, má aj podporu veľkého počtu finančných veriteľov Atosu a dáva tak väčšiu dôveru, že dôjde k definitívnej dohode o finančnej reštrukturalizácii,“ uviedla spoločnosť.

Layani v utorok uviedol, že obchodní partneri chcú zlepšiť súvahu Atosu a zabezpečiť, aby sa spoločnosť stala významným medzinárodným hráčom v technologickom sektore, uviedla agentúra Reuters.

Layaniho obchod stojí na čele spoločnosti Onepoint, ako aj investičnej spoločnosti Butler Industries, IT spoločnosti Econocom a niektorých finančných veriteľov Atosu. Očakáva sa, že bude implementovaný do júla.

Ikona akciového grafuIkona burzového grafu

skryť obsah

Atos

Atos spravuje údaje a kybernetickú bezpečnosť pre olympijské hry v Paríži 2024 a organizuje rôzne…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/11/french-it-firm-atos-falls-10percent-faces-major-share-dilution-after-selecting-rescue-deal.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.