Novinky

Trump Media ukladá reauditovaný finančný výkaz

0 0

Smartfón zobrazuje logo aplikácie Truth Social Donalda Trumpa 25. marca 2024.

Anna Barclay | Getty Images

Trump Media v pondelok predložil aktualizovanú kontrolu hospodárenia spoločnosti novoprijatý verejná účtovná firmapo tom, čo jej posledný audítor bol obvinený z podvodu americkou komisiou pre cenné papiere a burzu.

Akcie Trump Media skončili obchodný deň v poklese o viac ako 5 %.

Mediálna spoločnosť, ktorej väčšinovým vlastníkom je bývalý prezident Donald Trump a obchoduje ako DJT na Nasdaq, uviedla svoje upravené vyhlásenie o registrácii zahŕňa opätovný audit vykonaný firmou Semple, Marchal & Cooper, LLP so sídlom vo Phoenixe v Arizone.

Spoločnosť stojaca za platformou sociálnych médií Truth Social uviedla v a tlačová správa že jej posledným podaním sa mení registračný výpis z polovice apríla a neponúka žiadne nové akcie.

Prečítajte si viac o politike CNBC

“Chcem poďakovať spoločnosti SMC za to, že slúži ako náš nezávislý audítor a umožňuje nám podať Upravené vyhlásenie o registrácii, ktoré, ako dúfame, SEC rýchlo preskúma,” uviedol v tlačovej správe generálny riaditeľ Trump Media Devin Nunes.

Trump Media najala Semple, Marchal & Cooper, LLP začiatkom mája, čím nahradila svojho predchádzajúceho audítora, BF Borgers CPA. Tri dni predtým, ako Trump Media oznámil tento prechod, SEC obvinila BF Borgers s „masívnym podvodom“, ktorý sa týkal viac ako 1 500 podaní.

Federálna regulačná agentúra obvinila „falošný audítorský mlyn“ z toho, že nedodržiava stanovené audítorské štandardy a nepravdivo prezentuje klientom, že ich práca bude spĺňať tieto štandardy.

SEC uviedla, že BF Borgers a jej vlastník Benjamin Borgers súhlasili so zaplatením spolu 14 miliónov dolárov na občianskoprávnych pokutách a podriadení sa trvalému zákazu auditu verejných spoločností.

Napriek pondelňajšiemu poklesu akcií sa Trump Media môže pochváliť trhovou kapitalizáciou takmer 7,5 miliardy dolárov, čo je podľa kritikov výrazne neprimerané


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/10/djt-trump-media-files-re-audited-financial-statement.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.