Novinky

OpenAI najíma nového finančného riaditeľa a produktového šéfa, oznamuje partnerstvo Apple

0 0

Sarah Friar bola menovaná CFO OpenAI

Anjali Sundaram | CNBC

OpenAI v pondelok najala dvoch najvyšších manažérov a oznámila partnerstvo s Apple ktorá zahŕňa integráciu ChatGPT-Siri, spoločnosť oznámila v dvoch blogových príspevkoch.

Spoločnosť uviedla, že Sarah Friar, predtým generálna riaditeľka Nextdoor a finančná šéfka Square, nastupuje ako finančná riaditeľka. Friar spolupredsedá Stanfordskému laboratóriu digitálnej ekonomiky.

„Bude viesť finančný tím, ktorý podporuje naše poslanie poskytovaním pokračujúcich investícií do našich základných výskumných kapacít a zabezpečením, že sa dokážeme prispôsobiť potrebám našej rastúcej zákazníckej základne a komplexnému a globálnemu prostrediu, v ktorom pôsobíme,“ OpenAI napísal v a príspevok v blogu.

OpenAI tiež najala Kevina Weila, bývalého prezidenta spoločnosti Planet Labs, ako jej nový hlavný produktový riaditeľ, podľa blogového príspevku. Weill bol predtým senior viceprezidentom Twitteru a viceprezidentom Facebooku a Instagramu. Weilov produktový tím sa zameria na „aplikovanie nášho výskumu na produkty a služby, ktoré sú prospešné pre spotrebiteľov, vývojárov a podniky,“ napísala spoločnosť.

OpenAI posilňuje svoju sadu C, pretože jej veľké jazykové modely získavajú na dôležitosti v celom technologickom sektore a keďže na rýchlo sa rozvíjajúcom trhu generatívnej umelej inteligencie sa rýchlo objavuje konkurencia. Zatiaľ čo spoločnosť bola v režime hyper-rastu od konca roku 2022, keď spustila ChatGPT, OpenAI bola tiež plná kontroverzií a videla veľa zamestnancov, ktorí v poslednej dobe zasiahli výjazdy.

V máji skupina súčasných a bývalých zamestnancov OpenAI zverejnil otvorený list popisujúce obavy z rýchleho napredovania odvetvia umelej inteligencie napriek nedostatočnému dohľadu a absencii ochrany oznamovateľov pre ľudí, ktorí sa chcú ozvať.

„Spoločnosti s umelou inteligenciou majú silné finančné stimuly, aby sa vyhli efektívnemu dohľadu, a neveríme ani štruktúram na mieru…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/10/openai-hires-new-cfo-and-product-chief-announces-apple-partnership.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.