Novinky

Mistral AI, Anthropic CEOs sú nové technologické rockové hviezdy v boome AI

0 0

Francúzsky zakladateľ start-upu s umelou inteligenciou Mistral AI, Arthur Mensch, sa 22. mája 2024 zúčastňuje na výstave Viva Technology v Parc des Expositions Porte de Versailles v Paríži vo Francúzsku.

Chesnot | Getty Images Zábava | Getty Images

PARÍŽ – Nie je nezvyčajné, že známych technologických generálnych riaditeľov obsadzujú fanúšikovia alebo zakladatelia start-upov, ktorí chcú nadviazať kontakty na priemyselných konferenciách po celom svete.

Neboli to však zvučné mená, ktoré by sa rojili. Namiesto toho to boli zakladatelia niektorých svetovo najhorúcejších a najnovších startupov s umelou inteligenciou, ktorí upútali všetku pozornosť – a snažili sa ju odpáliť.

VivaTech, jedna z najväčších európskych technologických výstav, sa tešila z účasti Arthura Menscha, spoluzakladateľa a generálneho riaditeľa Mistral AI a generálneho riaditeľa Anthropic Daria Amodeiho.

Mistral AI má niečo vyše roka a je francúzsky startup, ktorý vyzbieral stovky miliónov dolárov a Microsoft. Hodnota spoločnosti je 2 miliardy dolárov, ale niekoľko nedávno správy naznačujú, že hľadá viac financií v hodnote 6 miliárd dolárov. Astronomický vzostup spoločnosti Mistral AI, ktorá vyvíja modely AI podobne ako OpenAI, upriamil pozornosť na jej generálneho riaditeľa Menscha.

Po tom, čo v stredu dokončil svoj panel na oficiálnom pódiu VivaTech pred publikom, bol rýchlo vyvedený z čakárne na rečníkov do vedľajšej zasadacej miestnosti. Miestnosť rečníkov je v exkluzívnej časti podujatia VivaTech s názvom Viva Lounge s obmedzeným prístupom.

Po skončení stretnutia Menscha jeho dvaja spoločníci, ktorí prebehli zadným východom, veľmi rýchlo vyhnali z miesta konania. Vyzeralo to, ako keby Menschovi kolegovia nechceli, aby bol obsadzovaný novinármi alebo inými zástupcami startupov. Jednej osobe sa veľmi krátko podarilo zaujať Menscha podaním ruky.

Veľkú pozornosť si získal aj Amodei od Anthropic. Hneď…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/05/24/mistral-ai-anthropic-ceos-are-the-new-tech-rockstars-in-ai-boom.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.