Novinky

JPMorgan je „pozitívny“ v prípade čínskych akcií a „konštruktívny“ vo svojom sektore nehnuteľností

0 0

Stavenisko nehnuteľností v meste Wanxiang, mesto Huai ‘an, provincia Jiangsu vo východnej Číne, 17. mája 2024.

Budúce vydavateľstvo | Budúce vydavateľstvo | Getty Images

JPMorgan je „pozitívny“ v súvislosti s čínskymi akciami a „konštruktívny“ v oblasti svojho realitného sektora, keďže druhá najväčšia svetová ekonomika sa snaží podporiť svoje akciové a realitné trhy.

Názor JPMorgan na čínske akcie je „naklonený pozitívnym smerom,“ povedala Wendy Liu, hlavná ázijsko-čínska akciová stratégka firmy.

V rozhovore so Sri Jegarajah z CNBC na summite JPMorgan Global China Liu povedala, že hoci očakáva nedávne prudké zvýšenie čínskych akcií aby sa krátkodobo pozastavila, bola presvedčená, že v roku 2024 sa príjmy v porovnaní s rokom 2023 zlepšia.

“Zisky poháňajú výkonnosť akcií. A investori, keď uvidia rast ziskov, budú mať záujem.”

Čínsky akciový benchmark CSI300 dosiahol v pondelok osemmesačné maximum a tento rok sa zatiaľ zvýšil o 4,97 % na 3 601,48. Liu, ktorý očakáva, že index do konca roka dosiahne 3900, uviedol, že čínsky trh je stále „medzi najlacnejšími“ v ázijsko-pacifickej oblasti.

Akciové trhy v krajine sú v posledných rokoch slabšie. Akciový trh pevninskej Číny CSI300 bol tretím najhorším akciovým trhom v Ázii, pričom minulý rok stratil 11,38 %. Straty zaznamenala aj v rokoch 2022 a 2021.

Hong Kongu Index Hang Seng zaznamenala v roku 2023 štvrtý pokles za sebou, pričom vlani stratila 14 %.

Čínske úrady majú usiloval o podporu akcií krajiny prostredníctvom opatrení zameraných na zvýšenie likvidity trhu, ako aj varovania pred nekalými praktikami.

Liu je optimistický, pokiaľ ide o reformu čínskeho trhu po tom, čo bol nový predseda Wu Qing vymenovaný za šéfa Čínskej regulačnej komisie pre cenné papiere s tým, že CSRC zaviedla reformy na strane ponuky.

Podľa Wu CSRC zaviedla prísnejšie pravidlá pre zoznam a…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/05/24/jpmorgan-is-positive-on-china-stocks-and-constructive-on-its-property-sector-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.