Novinky

Tesla by mohla viac využiť zameranie Elona Muska, hovorí bývalý člen predstavenstva

0 0

Elon Musk, spoluzakladateľ spoločností Tesla a SpaceX a majiteľ X Holdings Corp., vystúpil na globálnej konferencii Milken Institute v hoteli Beverly Hilton 6. mája 2024 v Beverly Hills v Kalifornii.

Apu Gomes | Getty Images

Tesla Bývalý člen predstavenstva Steve Westly vo štvrtok povedal, že by mohol viac využiť rozdelené zameranie významného generálneho riaditeľa Elona Muska v kritickom bode pre priemysel elektrických vozidiel.

“Pre každého generálneho riaditeľa ktorejkoľvek z top spoločností na svete musíte byť laserovo sústredení na to, čo robíte. A teraz sa zdá, že pán Musk sa zameriava na príliš veľa oblastí,” povedal Westly pre CNBC na výročnom stretnutí. Konferencia VivaTech v Paríži.

Westly povedal, že Muskove slabnúce zameranie bolo súčasťou dôvodu, prečo Tesla zaostávala za svojimi kolegami z „Sedem veľkolepých“, a poznamenal, že Musk by bol múdry nasledovať vodcovský príklad technického miláčika. Nvidia.

„Ak sa pozriete na ľudí ako Jensen Huang – ktorý je momentálne pravdepodobne najlepším generálnym riaditeľom na svete a naďalej dosahuje vynikajúce výsledky – sústredenie je kľúčom. Tesla by toho mohla využiť viac,“ povedal Westly, ktorý je výkonným riaditeľom spoločnosť rizikového kapitálu The Westly Group a prvý investor Tesla.

Nedávne ságy o prepúšťaní zamestnancov a Muskovej mzde prispeli k narastajúcemu rozptýleniu, ktorému čelí sériový podnikateľ, pričom nedávna strata príjmov naznačuje, že spoločnosť „stratila pôdu pod nohami“, dodal.

Ako veľká zodpovednosť je Musk pre Teslu, Westly však povedal, že „to musí rozhodnúť predstavenstvo“.

Napriek tomu upozornil na schopnosť Tesly prinášať nové produkty na čoraz konkurenčnejšom trhu a poznamenal, že novo ohlásený lacný model Tesly v hodnote 25 000 dolárov by mohol prísť začiatkom roku 2025.

“Nevsádzajte proti chlapíkovi (Muskovi), má celkom dobré výsledky,” povedal Westly.

CNBC požiadala Teslu o vyjadrenie.

„Kľúčom je zameranie, Tesla by ho mohla využiť viac,“ hovorí bývalý člen predstavenstva Westly

Tesla minulý mesiac sklamala investorov svojou najväčšou štvrťročné príjmy…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/05/23/elon-musk-has-lost-his-focus-former-tesla-board-member-says-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.