Novinky

Ministerstvo spravodlivosti žaluje Live Nation, materskú spoločnosť Ticketmaster

0 0

Americké ministerstvo spravodlivosti žaluje za rozchod Živý národ, materská spoločnosť Ticketmaster pre údajné porušenie antitrustových pravidiel.

Žaloba, ku ktorej sa pripojilo 30 štátov a ktorá bola podaná vo štvrtok, nasleduje po vyšetrovaní ministerstva spravodlivosti, či si Live Nation udržiava monopol v odvetví predaja vstupeniek, čo bolo vyšetrovanie spustené v roku 2022 a podporené sťažnosťami fanúšikov po neúspešnom predaji lístkov na turné Eras Taylor Swift.

“Tvrdíme, že Live Nation sa spolieha na nezákonné, protisúťažné správanie pri uplatňovaní svojej monopolnej kontroly nad priemyslom živých podujatí v Spojených štátoch na náklady fanúšikov, umelcov, menších promotérov a prevádzkovateľov priestorov,” uviedol vo vyhlásení generálny prokurátor Merrick Garland. . “Výsledkom je, že fanúšikovia platia viac na poplatkoch, umelci majú menej príležitostí hrať koncerty, menší promotéri sú vytláčaní a miesta majú menej skutočných možností pre predaj vstupeniek. Je čas rozbiť Live Nation-Ticketmaster.”

Akcie Live Nation vo štvrtok ráno klesli o 5 %.

Live Nation uviedol vo vyhlásení obvinenia ministerstva spravodlivosti o monopole sú „absurdné“.

“Sťažnosť ministerstva dopravy sa pokúša vykresliť Live Nation a Ticketmaster ako príčinu frustrácie fanúšikov zo živého zábavného priemyslu. Obviňuje promotérov koncertov a spoločnosti predávajúce vstupenky – ani jedna z nich nekontroluje ceny vstupeniek – z vysokých cien vstupeniek. Ignoruje všetko, čo je skutočne zodpovedné pre vyššie ceny vstupeniek, od zvyšovania výrobných nákladov po popularitu umelcov, až po 24/7 online skalpovanie vstupeniek, ktoré odhaľuje ochotu verejnosti zaplatiť oveľa viac, než sú náklady na primárne vstupenky,“ povedal Dan Wall, výkonný viceprezident Live Nation pre podnikové a regulačné záležitosti.

Live Nation a Ticketmaster sa spojili v roku 2010 a vytvorili tak dominantný subjekt v odvetví živých podujatí. Spoločnosť prevádzkuje a riadi predaj vstupeniek na živé…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/05/23/justice-department-sues-live-nation-ticketmaster.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.