Novinky

Akcie Nvidie vyskočili o 10 % na rekordné maximum

0 0

Generálny riaditeľ spoločnosti Nvidia Jensen Huang predniesol hlavný prejav počas konferencie Nvidia GTC Artificial Intelligence Conference v SAP Center 18. marca 2024 v San Jose v Kalifornii.

Justin Sullivan | Getty Images

Nvidia akcie vo štvrtok vyskočili o viac ako 10 % po tom, čo spoločnosť v stredu oznámila zisk prekonali odhady Wall Street a ukázal, že po čipoch umelej inteligencie je stále veľký dopyt. Dátové centrum spoločnosti príjmy rástli ohromným 427 % počas štvrťroka.

Príjmy za prvý štvrťrok boli vyššie, než sa očakávalo, na úrovni 26,04 miliardy USD v porovnaní s odhadom LSEG vo výške 24,65 miliardy USD. A dopyt neochabuje.

Spoločnosť vydala prísny návod, v ktorom uviedla, že v aktuálnom štvrťroku očakáva príjmy vo výške 28 miliárd USD, čím prekonala odhad LSEG vo výške 26,61 miliardy USD.

Akcie prvýkrát prekonali hranicu 1 000 USD, pričom počas vnútrodenného obchodovania dosiahli historické maximum 1 051,96 USD a tento rok vzrástli o približne 111 %. Jeho predchádzajúce maximum 953,86 USD bolo stanovené 21. mája.

Napriek niektorým analytikom strach zo „vzduchového vrecka“, ďalšie vyrástli ešte viac býčie na spoločnosť od jej výsledkov. Bernsteinova Stacy Rasgonová zvýšila cieľovú cenu firmy na 1 300 dolárov, pričom v poznámke pre investorov napísala, že príbeh okolo spoločnosti sa „jasne ani zďaleka nepribližuje svojmu koncu alebo pravdepodobne ani zďaleka nie je blízko svojho vrcholu“. Napísal, že akcie sa zdajú byť lacné.

Jefferies zvýšil svoj cieľ na akciách na 1 350 dolárov kvôli silnému nárastu svojich nových grafických procesorov AI s názvom Blackwell a očakávaniu zrýchlenia „veľkosti úderov“ koncom tohto roka, keď platforma sa spustí.

Nvidia vykázala čistý zisk vo výške 14,88 miliardy USD alebo 5,98 USD na akciu, čo je dramatický nárast v porovnaní s 2,04 miliardy USD alebo 82 centov na akciu, ktoré oznámila v minulom štvrťroku.

Nvidia v stredu oznámila rozdelenie akcií v pomere 10:1pričom akcie sa začnú obchodovať na…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/05/23/nvidia-stock-pops-10percent-to-record-high.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.