Novinky

Zdá sa, že predstavitelia Fedu „nemajú potuchy“ o inflácii, hovorí stratég

0 0

Budova Federálneho rezervného systému Marriner S. Eccles počas rekonštrukcie vo Washingtone, DC, USA, v utorok 24. októbra 2023.

Valerie Plesch | Bloomberg | Getty Images

Podľa Juliana Howarda, vedúceho investičného riaditeľa multi-asset riešení v GAM, predstavitelia Federálneho rezervného systému podľa Juliana Howarda zrejme nemajú ani potuchy o tom, čo sa deje v súvislosti s infláciou v USA.

Jeho komentáre prichádzajú v čase, keď politici v posledných týždňoch naliehali na trpezlivosť pri znižovaní úrokových sadzieb a tvrdili, že inflácia klesla menej, ako sa pôvodne očakávalo, a je stále príliš lepkavá na to, aby Fed pokračoval v uvoľňovaní menovej politiky.

“Myslím si, že správa, ktorá prichádza je, že nemajú potuchy, čo sa deje,” povedal Howard na CNBC.Squawk Box Europe” v stredu.

Zdá sa, že predstavitelia Federálneho rezervného systému „nemajú potuchy, čo sa deje“, hovorí stratég

Fed to odmietol komentovať.

Guvernér Fedu Christopher Waller v utorok povedal, že to potrebuje vidieť ďalšie dôkazy údajov že inflácia pred podporou znižovania sadzieb klesala.

„Pri absencii výrazného oslabenia na trhu práce potrebujem vidieť ešte niekoľko mesiacov dobrých údajov o inflácii, kým budem spokojný s podporou uvoľnenia menovej politiky,“ povedal na podujatí v Petersonovom inštitúte pre Medzinárodná ekonomika vo Washingtone.

Wallerove komentáre v utorok zopakovali aj ďalší predstavitelia Fedu vrátane prezidentky bostonského Fedu Susan Collinsovej.

“Myslím si, že údaje boli veľmi zmiešané… a bude to trvať dlhšie, ako som si predtým myslela,” povedala na konferencii organizovanej Federálnym rezervným systémom v Atlante. “Sme v období, keď na trpezlivosti skutočne záleží.”

“Problém s dôveryhodnosťou”


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/05/22/fed-officials-seem-to-have-no-idea-about-inflation-strategist-says-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.