Novinky

Nové maximá na Wall Street, Waller z Fedu hovorí, že sadzby sa znížia už o niekoľko mesiacov

0 0

Obchodníci pracujú na pôde newyorskej burzy počas ranného obchodovania 17. mája 2024 v New Yorku.

Angela Weiss | AFP | Getty Images

Táto správa je z dnešného CNBC Daily Open, nášho nového bulletinu o medzinárodných trhoch. CNBC Daily Open prináša investorom informácie o všetkom, čo potrebujú vedieť, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Ako to, čo vidíš? Môžete sa prihlásiť na odber tu.

Čo dnes potrebujete vedieť

Wall Street dosahuje nové maximá
The
S&P 500 a Nasdaq Composite zdvihol sa čerstvé rekordné maximá ako investori čakať na zárobok od výrobcu čipov AI Nvidia po uzávierke v stredu. The Priemyselný priemer Dow Jones uzavrel o 0,17 % vyššie na 39 872,99. Akcie spoločnosti Nvidia vzrástli o 0,6 %, pričom ceny opčných obchodníkov sa pohybujú až o 9 % nahor alebo nadol v reakcii na jej zisky. Výnosy štátnej pokladnice spadol a ceny ropy unášaný nižšie.

O niekoľko mesiacov sa zníži sadzba
Guvernér Federálneho rezervného systému Christopher Povedal Waller Nemyslí si, že ďalšie zvyšovanie sadzieb je potrebné, ale bude musieť presvedčiť, než podporí akékoľvek zníženie sadzieb. “Potrebujem vidieť ešte niekoľko mesiacov dobrých údajov o inflácii, kým budem spokojný s podporou uvoľnenia menovej politiky,” povedal Waller. Podľa FedWatch CME Group Nástroj, prvé zníženie sadzieb by mohlo prísť už v septembri.

Uvoľnenie rezervy benzínu
Bidenova administratíva bude uvoľniť 1 milión barelov benzínu z rezerv na zníženie cien na pumpe pred sviatkom 4. júla. OPEC obmedzuje produkciu a obavy, že vojna medzi Izraelom a Hamasom by mohla pohltiť širší Blízky východ, vystrelili futures na benzín v USA o 19 %. “Strategickým uvoľnením tejto rezervy medzi Memorial Day a 4. júlom zabezpečujeme dostatočné zásobovacie toky do trojštátneho (regiónu) a severovýchodu v čase, keď to tvrdo pracujúci Američania potrebujú najviac,” povedala ministerka energetiky Jennifer Granholmová.

Pixar…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/05/22/cnbc-daily-open-new-highs-on-wall-street-feds-waller-says-rate-cuts-months-away.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.