Novinky

Nórsko, Írsko a Španielsko, aby uznali palestínsku štátnosť

0 0

Demonštrant máva palestínskou vlajkou počas propalestínskej demonštrácie, ktorá sa konala v nemeckom Berlíne 18. mája 2024.

Bordbar okrúhly | Afp | Getty Images

Nórsko, Írsko a Španielsko uznajú nezávislý palestínsky štát, povedali v stredu premiéri týchto troch krajín v nádeji, že prinesú mierové riešenie konfliktu, ktorý zúri už viac ako 75 rokov.

„Uprostred vojny s desiatkami tisíc mŕtvych a zranených musíme zachovať pri živote jedinú vec, ktorá môže Izraelčanom aj Palestínčanom poskytnúť bezpečný domov: dva štáty, ktoré môžu medzi sebou žiť v mieri,“ povedal premiér. Na tlačovej konferencii to podľa agentúry Reuters povedal Jonas Gahr Stoere.

Španielsky premiér Pedro Sánchez povedal na sociálnych sieťach že jeho krajina schváli uznanie palestínskeho štátu v Rade ministrov 28. mája podľa prekladu CNBC.

Na tlačovej konferencii túto správu potvrdil aj írsky premiér Simon Harris: “Dnes Írsko, Nórsko a Španielsko oznamujú, že uznávame štát Palestína. Každý z nás teraz podnikne akékoľvek národné kroky potrebné na to, aby toto rozhodnutie nadobudlo účinnosť.” .”

Harris vyjadril nadšenie z perspektívy, že ďalšie krajiny budú nasledovať jeho príklad.

“Som presvedčený, že ďalšie krajiny sa k nám v nadchádzajúcich týždňoch pridajú k tomuto dôležitému kroku,” povedal.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/05/22/norway-ireland-and-spain-to-recognize-palestinian-statehood.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.