Novinky

Akcie čínskej EV spoločnosti Xpeng po predpovedaní rastu dodávok prudko vzrástli

0 0

Elektrické MPV Xpeng X9 vystavené na autosalóne v Pekingu 25. apríla 2024.

CNBC | Evelyn Cheng

PEKING – Čínska spoločnosť vyrábajúca elektrické autá Xpeng zaznamenala rast akcií po tom, čo oznámila zlepšenie ziskovej marže a optimistický výhľad na dodávky v druhom štvrťroku.

Spoločnosti Akcie kótované v Hong Kongu V stredu ráno vzrástli o viac ako 13 %. Akcie kótované v USA v utorok po zverejnení výsledkov za prvý štvrťrok vzrástli o takmer 6 %.

Spoločnosť Xpeng uviedla, že marža vozidiel vzrástla v prvých troch mesiacoch roka o 5,5 % zo záporných 2,5 % v predchádzajúcom štvrťroku. Marža vozidla je mierou ziskovosti – čím vyššia je marža, tým väčší zisk spoločnosť dosahuje z predaja áut.

Spoločnosť predpovedá v druhom štvrťroku dodávky 29 000 až 32 000 áut, čo predstavuje medziročný nárast minimálne o 25 %.

Xpeng dodal v prvom štvrťroku 21 821 áut a v apríli 9 393 áut.

Čínsky automobilový gigant Xpeng chce do roku 2026 dodávať lietajúce autá

Po zverejnení ziskov analytici Nomury v stredu uviedli, že prehodnocujú svoje odhady pre Xpeng.

“Celkovo vidíme, že XPENG postupuje vpred so svojimi obchodnými plánmi a veríme, že sa môže tešiť z nejakého vývoja,” uvádza sa v správe.

“Medzitým, vzhľadom na silnejúcu konkurenciu na celkovom trhu, ktorá robí menších hráčov zraniteľnejšími, zostávame mierne opatrní a investorom navrhujeme, aby pozorne sledovali nový model, ktorý bude uvedený na trh pod značkou MONA budúci mesiac,” uviedli analytici Nomury.

Podobný iné spoločnosti, ktoré chcú zostať konkurencieschopné na čínskom trhu s elektrickými automobilmi je Xpeng rozširuje svoj produktový rad s lacnejšou značkou vozidla s názvom Mona.

Prvý automobil Mona – elektrický sedan s cenou pod 200 000 juanov (27 890 USD) – má byť uvedený na trh v júni a podľa spoločnosti sa má začať s hromadnými dodávkami v treťom štvrťroku.

Xpeng priradený…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/05/22/chinese-ev-company-xpeng-shares-surge-after-forecasting-delivery-growth.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.