Novinky

Uniswap sa bráni SEC, keďže ethereum pokračuje

0 0

Tu je dôvod, prečo platformy DeFi používajúce Ethereum čelia kontrole SEC

Komisia pre cenné papiere a burzy už roky tvrdo zasahovala proti krypto sektoru, no v posledných mesiacoch sa zdá, že agentúra zamerala svoj zrak na ethereum, najmä. Niektoré z najväčších mien v oblasti decentralizovaných financií sa teraz bránia.

V 40-stranové podanie v utorok, Uniswap Labs – ktorá buduje decentralizovanú finančnú infraštruktúru vrátane populárnej krypto burzy DeFi, ktorá umožňuje používateľom uschovávať svoje vlastné mince – podrobne uviedla pre SEC všetky dôvody, prečo by agentúra nemala proti nim podnikať právne kroky. Prichádza niekoľko týždňov po tom, čo komisia vydala oznámenie spoločnosti Uniswap a Wells, v ktorom spoločnosť varovala, že identifikovala potenciálne porušenia zákona o cenných papieroch USA.

„Celá SEC prípad spočíva na nesprávnom predpoklade, že všetky tokeny sú cenné papiere. Tokeny sú v skutočnosti jednoducho formátom súboru pre hodnotu,“ povedal hlavný právny riaditeľ Uniswap Marvin Ammori.

“SEC musí v podstate jednostranne zmeniť definície výmeny, makléra a investičnej zmluvy, aby sa pokúsila zachytiť to, čo robíme,” povedal Ammori.

Oznámenie Wells je zvyčajne jedným z posledných krokov predtým, ako SEC formálne vydá poplatky. Vo všeobecnosti stanovuje rámec regulačného argumentu a ponúka potenciálne obvineným príležitosť vyvrátiť tvrdenia SEC.

Zatiaľ tento rok federálny regulátor poslal Wells oznámenia, podal žaloby alebo dosiahol dohody s množstvom kryptofiriem a právne výzvy SEC sa čoraz viac zameriavajú na ethereum a hráčov pracujúcich v decentralizovanom financovaní, vrátane ShapeShift, TradeStation, Uniswap a Consensys. Prichádza aj taká, aká je agentúra údajne vyšetruje nadáciu Ethereum Foundation.

CNBC sa obrátila na SEC o nedávnej sérii oznámení Wells odoslaných kryptofirmám a hovorca agentúry odmietol komentovať.

V…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/05/21/uniswap-fights-back-against-sec-as-the-ethereum-crackdown-continues.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.