Novinky

Trumpova kampaň začína prijímať dary kryptomien

0 0

Bývalý americký prezident Donald Trump hovorí počas kampane na výstavisku Waukesha Expo Center vo Waukesha, Wisconsin, USA, v stredu 1. mája 2024.

Daniel Steinle | Bloomberg | Getty Images

The Trumpova kampaň oznámil v utorok, že začne prijímať kryptomena dary, pričom tento krok predstavuje krok solidarity s odporcami „socialistická vládna kontrola“ cez americké finančné trhy.

Podporovatelia bývalého prezidenta Donald Trump môže darovať pomocou „akejkoľvek kryptomeny akceptovanej prostredníctvom produktu Coinbase Commerce“, uviedla jeho kampaň v tlačovej správe.

Oznámenie spája prezidenta Joe Bidenktorý sa uchádza o znovuzvolenie proti Trumpovi, so senátorkou Elizabeth Warrenovou, D-Mass., hlasnou kryptokritičkou, ktorá sa snažila potlačiť rodiaci sa priemysel.

„Náhradníčka Bidena Elizabeth Warrenová pri útoku na kryptomenu povedala, že buduje ‘anti-kryptografickú armádu’, aby obmedzila právo Američanov robiť si vlastné finančné rozhodnutia,“ uvádza sa v kampani s odkazom na reklamu o znovuzvolení. Warren zverejnil X v marci 2023.

“Priaznivci MAGA, teraz s novou možnosťou kryptomeny, vybudujú krypto armádu, ktorá posunie kampaň k víťazstvu 5. novembra!” hovorila kampaň.

Tento krok otvára nový zdroj potenciálnych finančných prostriedkov pre Trumpovu kampaň, ktorá Bidenovi stále zaostáva v hotovosti, aj keď v apríli prevýšila súčasného demokratického prezidenta.

Krypto dary budú vykazované ako nepeňažné príspevky, podobne ako dary z akcií. Kampaň sa potom môže rozhodnúť buď zlikvidovať digitálnu menu, alebo sa na ňu zavesiť.

„Limity príspevkov a požiadavky na zverejnenie pri daroch kryptomien budú dodržiavať nariadenia Federálnej volebnej komisie,“ uvádza sa v Trumpovej kampani.

Prijatie kryptomien je len posledným zo série Trumpových snáh osloviť krypto komunitu, ktorá má tendenciu skresľovať mladší a mužnejšípodľa apríla…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/05/21/trump-campaign-starts-taking-cryptocurrency-donations.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.