Novinky

Biden uvoľní 1 milión barelov plynu, aby znížil ceny na pumpe

0 0

Americký prezident Joe Biden predniesol poznámky o snahe znížiť vysoké ceny plynu v South Court Auditorium v ​​budove výkonného úradu Eisenhower 22. júna 2022 vo Washingtone, DC.

Jim Watson | AFP | Getty Images

Bidenova administratíva uvoľní 1 milión barelov benzínu zo zásob na severovýchode, aby znížila ceny na pumpe pred prázdninami 4. júla a letnou sezónou jazdenia.

„Strategickým uvoľnením tejto rezervy v období medzi Memorial Day a 4. júlom zabezpečujeme dostatočné zásobovacie toky do trojštátneho (regiónu) a severovýchodu v čase, keď to tvrdo pracujúci Američania najviac potrebujú,“ uviedla v utorok ministerka energetiky Jennifer Granholmová. .

Futures na benzín sa tento rok zvýšili o 19 %, keďže ceny ropy vzrástli v dôsledku zníženia produkcie OPEC a obáv, že vojna medzi Izraelom a Hamasom by mohla vyvolať širší konflikt na Blízkom východe, ktorý preruší dodávky. Rastúce ceny energií vyvolali v apríli špekulácie, že Bidenova administratíva by mohla využiť strategické ropné rezervy v Texase a Louisiane pred novembrovými prezidentskými voľbami.

Povedal to národný ekonomický poradca Bieleho domu Lael Brainard minulý mesiac, že ​​administratíva by “zabezpečil, aby ceny plynu zostali dostupné.”

Ceny plynu sa však v posledných týždňoch znížili, keď sa ropa stiahla z aprílových maxím, keď obchodníci ponúkali futures na ropu z obáv, že Izrael a člen OPEC Irán sú na pokraji vojny.

Ceny na pumpe boli v utorok v priemere 3,59 dolára za galón na celoštátnej úrovni, čo je asi o 4 centy vyššie ako priemer pred rokom, ale nižšie ako minulý mesiac, podľa motoristického združenia AAA. Aj keď ceny benzínu za posledný mesiac klesli, širšia inflácia zostala tvrdohlavá, čo rozhnevalo spotrebiteľov.

Maloobchodníci a terminály dostanú benzín podľa ministerstva energetiky najneskôr 30. júna. Dodávka bude…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/05/21/biden-to-release-1-million-barrels-of-gasoline-to-reduce-prices-at-the-pump-ahead-of-july-4.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.