Novinky

Bidenov Biely dom dvorí generálnym riaditeľom a zároveň poráža korporátnu chamtivosť

0 0

Americký prezident Joe Biden odchádza z Bieleho domu vo Washingtone, USA, na zbierku na kampaň v Kalifornii, 9. mája 2024.

Craig Hudson | Reuters

prezident Joe Biden už to má za sebou korporátnej Amerike veľkú časť svojho funkčného obdobia.

Počas posledných troch rokov pracoval na zosadení záujmov o veľké podniky a miliardárovnamiesto toho zakorenil svoju ekonomickú agendu v odborová podporaagresívny protimonopolné regulácia, zásah proti tzv.nevyžiadané poplatky,“ propaguje a daň pre bohatýcha obviňovanie korporátna chamtivosť pre peňaženky spotrebiteľov stláčané infláciou.

„Ako veľké korporácie, z ktorých mnohé vidia rekordné zisky, predražujú americký ľud – v niektorých prípadoch udržujú ceny zvýšené napriek klesajúcej inflácii – prezident Biden podniká bezprecedentné kroky na poskytnutie pomoci rodinám zo strednej triedy,“ napísal hovorca Bieleho domu Andrew Bates. pondelok.

List vyzval Big Pharma, reťazce s potravinami, spoločnosti vydávajúce kreditné karty, letecké spoločnosti a veriteľov študentských dlhov za „zdražovanie“, jedna z útočných línií administratívy.

Tento druh rétoriky zanechal niektorým vo firemnej komunite kyslú chuť.

„Myslím si, že teraz existujú prípady, keď rétorika proti odvetviam a spoločnostiam zachádza príliš ďaleko,“ povedal Neil Bradley, hlavný politik Americká obchodná komora, povedal CNBC v rozhovore začiatkom mája. “Nie je to dobrý pohľad.”

V reakcii na to podnikateľská komunita opakovane žalovala Bidenovu administratívu za jej regulačné kroky.

Obchodná komora podala a súdny spor v apríli proti Federálnej obchodnej komisii za jej zákaz na pracovisku dohody o zákaze konkurencie. V samostatnej právnej výzve vyhral bankový sektor po tom, čo sudca rozhodol pozastaviť implementáciu nových limitov Bieleho domu na poplatky za oneskorenie kreditnej karty.

“Bohaté špeciálne záujmy sa tlačia späť do…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/05/20/president-joe-biden-love-hate-american-ceos.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.