Novinky

Modiho BJP sa chystá získať oporu v Tamil Nadu

0 0

MYSURU, INDIA – 14. apríla: Premiér Narendra Modi gestikuluje pri prejave na predvolebnom zhromaždení 14. apríla 2024 v Mysuru, India.Â

Abhishek Chinnappa | Getty Images Novinky | Getty Images

CHENNAI, India – Volebné miestnosti v indickom štáte Tamilnádu sa otvorili v piatok, keď sa v krajine odštartoval masívny národný volebný proces, pričom všetkých 39 volebných obvodov kľúčového južného štátu sa zúčastní volieb. prvá fáza.

Politike v šiestom najväčšom indickom štáte podľa parlamentných kresiel dominovali regionálni hráči, ktorí sa pri budovaní svojej podpornej základne spoliehali na etnonacionalistické ideológie zakorenené v tamilskom jazyku a kultúre.

Viac ako 62,2 milióna hlasujúcich si vyberie spomedzi 950 súťažiacich v Tamil Nadu. Celoštátne, 102 volebných okrskovV prvej fáze pôjde do volieb v 21 štátoch.

Po celé desaťročia v Tamil Nadu obe národné strany – Indický národný kongres a Strana Bharatiya Janata – hrali druhé husle pred dvoma hlavnými regionálnymi stranami, menovite Dravida Munnetra Kazhagam (DMK) a All India Anna Dravida. Munnetra Kazhagam (AIADMK).

DMK vyhrala štátne voľby v Tamilnádu v roku 2021 a porazila úradujúceho AIADMK.

Zatiaľ čo Kongres bol v štáte od konca 60. rokov mimo úradu, BJP, ktorá vznikla až v roku 1980, si doteraz v Tamil Nadu nedokázala vybudovať podstatnú voličskú základňu.

Zdá sa však, že sa blížia vetry zmien – aj keď nie dosť silné na to, aby zmenili celkový obraz štátu.

Odborníci, politici a ľudia v teréne povedali CNBC, že premiér BJP Narendra Modiho zaznamená pozoruhodný rast v Tamil Nadu, ktoré bolo doteraz hrádzou proti tomu, čo bolo často charakterizované ako BJP. Hinduistická nacionalistická politika.

Po zániku J. Jayalalithaa, vodcu AIADMK, a M….


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/19/india-elections-modis-bjp-is-set-to-gain-a-foothold-in-tamil-nadu-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.