Novinky

Kompletná porota vybraná pre prípad utlmovania peňazí v New Yorku

0 0

Bývalý americký prezident Donald Trump sedí vo štvrtok 18. apríla 2024 v súdnej sieni Manhattanského trestného súdu v New Yorku v USA.

Jeenah Moon | Reuters

Plný porota 12 ľudí sedel vo štvrtok v newyorskom zločinci ticho peniaze súdny proces bývalého prezidenta Donald Trump.

Vybraný bol aj jeden náhradník. Zostáva vybrať päť náhradníkov pre prípad, keď sa konanie obnoví v piatok ráno.

Otváracie reči v procese by sa mohli začať v pondelok.

“Dúfam, že zajtra skončíme,” povedal vo štvrtok popoludní sudca Najvyššieho súdu Manhattan Juan Merchan.

Trump prípad odpálil po odročení súdu.

“Celý svet sleduje tento newyorský podvod,” povedal Trump.

Vyšiel zo súdnej siene s balíkom papiera s desiatkami spravodajských článkov, ktoré boli kritické alebo skeptické voči prípadu manhattanského okresného prokurátora Alvina Bragga. Trump strávil minúty listovaním v novinách a čítaním titulkov.

Predpokladaný republikánsky kandidát na prezidenta sa sťažoval, že bol nútený byť na súde celé hodiny denne, čo mu bránilo viesť kampaň proti prezidentovi. Joe Biden.

Dokonca sa ohradil proti samotnej súdnej sieni a povedal, že uviazol „v tej mrazivej miestnosti, mrzne“.

Bývalý americký prezident Donald Trump drží výstrižky správ, zatiaľ čo jeho súd pokračuje v súvislosti s obvineniami, že sfalšoval obchodné záznamy, aby zatajil peniaze za umlčanie pornohviezdy Stormyho Danielsa v roku 2016 na súde štátu Manhattan v New York City, USA 18. apríla 2024.ÂÂ

Brendan McDermid | Reuters

Skôr v ten deň Merchan odvolal dvoch porotcov, ktorí pôvodne sedeli v utorok.

Prvý porotca vyjadril obavy zo zverejnenia jej identity a jej schopnosti byť nestrannou. Druhý porotca bol ospravedlnený po tom, čo sa prokurátori pýtali, či bol pravdivý v odpovedi o svojej kriminálnej minulosti.

Odvolanie dvoch porotcov…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/18/trump-hush-money-trial-jury-selection-continues-after-judge-seats-seven-jurors.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.