Novinky

Najväčší svetový suverénny investičný fond vykázal v prvom štvrťroku zisk 110 miliárd dolárov

0 0

Fasáda nórskej centrálnej banky, známej aj ako Norges Bank, v nórskom Osle.

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

Obrovský štátny investičný fond Nórska vo štvrtok oznámil zisk za prvý štvrťrok vo výške 1,21 bilióna korún (109,9 miliardy USD), podporený robustnými výnosmi z jeho investícií do technologických akcií.

“Naše investície do akcií mali v prvom štvrťroku veľmi silný výnos, najmä vďaka technologickému sektoru,” uviedol vo vyhlásení Trond Grande, zástupca generálneho riaditeľa fondu.

Nórsky suverénny investičný fond najväčší na svete, bola založená v 90. rokoch minulého storočia s cieľom investovať prebytočné príjmy tamojšieho ropného a plynárenského sektora. Fond do dnešného dňa vložil peniaze do viac ako 8 800 spoločností vo viac ako 70 krajinách sveta.

Táto mimoriadna správa sa aktualizuje.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/18/worlds-largest-sovereign-wealth-fund-posts-110-billion-in-q1-profit.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.