Novinky

Beyonce a Shakira piesňový fond Hipgnosis súhlasili s predajom Concordu za 1,4 miliardy dolárov

0 0

Nile Rodgers of Chic vystúpi na pódiu North Sea Jazz Festival v Ahoy 14. júla 2018 v Rotterdame v Holandsku.Â

Dimitri Hakke | Getty Images Zábava | Getty Images

Hipgnosis Songs Fund, investičná spoločnosť pre duševné vlastníctvo v oblasti hudby, ktorú založili Merck Mercuriadis a Nile Rodgers v roku 2018, vo štvrtok oznámila, že jej správna rada odporučila predaj investorovi do hudobných práv Concord – v hodnote 1,4 miliardy dolárov.

Akcie zložky FTSE 250 boli vo štvrtok o 8:30 britského času vyššie o 31 %.

Skupina Hipgnosis získala práva na piesne pre významných umelcov vrátane Red Hot Chili Peppers, Beyoncé, Marka Ronsona, Shakiry, Neila Younga a Blondie. utápať sa v účtovné výkazníctvo, pričom jeho pred zdanením prevádzková strata sa v roku 2023 rozšírila na 86,63 milióna dolárov.

Ikona akciového grafuIkona burzového grafu

skryť obsah

Cena akcií fondu Hilgnosis Songs Fund.

Ocenenie je ekvivalentom 0,932 GBP (1,16 USD) za akciu, čo je 32,2% prémia na stredajšiu záverečnú cenu. Financovanie transakcie podporí partner Concordu Apollo Capital Management, americký gigant private equity.

Spoločnosti vo vyhlásení uviedli, že Concord má „preukázané záznamy o strategických akvizíciách a rozširovaní katalógu“ a že „tvorcovia spojení s právami“ budú mať z dohody prospech.

Uviedla tiež, že na dosiahnutie „významného zlepšenia ceny akcií“ potrebuje spoločnosť „podstatné finančné a riadiace zmeny na zlepšenie svojej finančnej výkonnosti“.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/18/music-investment-firm-hipgnosis-agrees-1point4-billion-sale-to-concord-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.