Novinky

USO vyžarujúce silné svetlo nafilmované výskumným plavidlom v Mexickom zálive

0 0

V temných vodách Mexického zálivu zachytil člen posádky výskumného plavidla zábery záhadného javu – svetla vyžarujúceho z hlbín, čo naznačuje prítomnosť neznámeho ponoreného objektu (USO).

Plavidlo, ktoré sa venovalo štúdiu bioluminiscencie, vykonávalo rutinný výskum, keď bolo svetlo spozorované približne štvrť míle od kormy.

Posádka, fascinovaná nezvyčajným pohľadom, navigovala bližšie, aby preskúmala. Očakávali, že nájdu potopenú loď alebo ponorenú navigačnú bóju, namiesto toho sa stretli so záhadou.

Posádka umiestnená nad zdrojom svetla využila mesačný bazén plavidla na pozorovanie a dokumentovanie anomálie. Napriek použitiu podpovrchovej kamery a vylúčeniu bioluminiscenčných organizmov ako príčiny, pôvod svetla zostal nepolapiteľný.

Zdalo sa, že je nehybný na dne oceánu, neovplyvnený okolitými prúdmi, v mieste, kde hĺbka vody merala 60 stôp.

Použitie sonarového systému EK-80, schopného detegovať objekty na morskom dne aj pod ním, neprinieslo žiadny rozpoznateľný tvar ani štruktúru. Objekt, ak sa to tak dalo nazvať, bol pre zobrazovacie schopnosti sonaru neviditeľný.

Svedectvo člena posádky pridáva na intrigách hlbokého mora. Čo sa skrýva pod povrchom našich oceánov? Mohla by to byť prirodzená podmorská udalosť, ktorú veda predtým nezdokumentovala, alebo niečo tajomnejšie?

Originál článok: https://anomalien.com/uso-emitting-powerful-light-filmed-by-research-vessel-in-the-gulf-of-mexico/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.