Novinky

“Irán je na dlhú trať” s únosmi ropných tankerov, hovorí expert

0 0

Iránski vojaci sa zúčastňujú každoročného vojenského cvičenia na pobreží Ománskeho zálivu a neďaleko strategického Hormuzského prielivu.

Anadolu | Anadolu | Getty Images

Kontajnerová loď MSC Aries zajatý Iránom počas víkendu to bolo prinajmenšom šieste plavidlo unesené Iránom a jeho zástupcami v reakcii na vojnu medzi Izraelom a Gazou, čo predstavuje ďalšie výzvy pre dlhodobé princípy slobody plavby, na ktorých sa námorná doprava spolieha.

Pred víkendovým zabavením tankera, posledné plavidlo unesené Iránom Nikolas 1. januára. Podľa Centrálneho velenia námorných síl USA sa celkový počet zadržiavaných plavidiel zvýšil na päť a viac ako 90 členov posádky ako rukojemníkov. Predtým Iránom podporovaní Húsíovia uniesli The Galaxy Leader 19. novembra.

Najnovší vývoj má odborníkov v oblasti lodnej dopravy a energetiky pripravených na dlhodobú časovú os neistoty.

“Irán je v tom na dlhú trať,” povedal Samir Madani, spoluzakladateľ Tankertrackers.com, nezávislej online služby, ktorá sleduje a hlási zásielky ropy v niekoľkých geografických a geopolitických bodoch záujmu.

MSC Aries bol identifikovaný Iránom ako osoba s prepojením na Izrael. Kontajnerová loď má nosnosť 15 000 TEU (ekvivalent dvadsaťstopových kontajnerov). Plavidlo si prenajalo MSC, ale vlastní ho izraelský miliardár Eyal Ofer's Zodiac Maritime.

MSC odmietla komentovať.

Madani povedal, že neočakáva rýchle prepustenie alebo rokovania o prepustení. “Budú držať MSC Aries na dlhé obdobie. Irán drží niektoré tankery asi rok, ak nie dlhšie teraz,” povedal.

Podľa informácií Tankertracker Madani povedal, že plavidlo je zadržiavané v Khuranskom prielive, neďaleko troch ďalších tankerov unesených Iránom: Advantage Sweet, Niovi a St. Nikolas.

Satelitná snímka Planet Labs miesta…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/16/iran-is-in-for-the-long-haul-with-oil-tanker-hijacks-expert-says.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.