Novinky

Toto zníženie bitcoinov na polovicu sa líši od ostatných. Tu je to, čo treba vedieť

0 0

Yu Chun Christopher Wong | S3studio | Getty Images

Len pred niekoľkými rokmi bolo zníženie bitcoinov na polovicu niečím, čo oslavovali len prví milovníci kryptomien, ktorí to prisahali ako základnú črtu revolučného deflačného aktíva proti etablovaniu.

teraz bitcoin bola prijatá najväčšími inštitúciami na Wall Street a naďalej priťahuje zvedavých retailových investorov v každom cykle. Od veselých cez zmätených až po nezaujatých, pozorovatelia kryptotrhu vedia, že toto rozpoltenie prichádza a že to musí znamenať niečo dobré pre bitcoiny.

Ide o technickú udalosť, ktorá sa v bitcoinovej sieti odohráva zhruba každé štyri roky, pričom sa ponuka kryptomeny zníži na polovicu, čím sa vytvorí efekt nedostatku, ktorý z nej robí „digitálne zlato“. Historicky to pripravuje pôdu pre nový cyklus a býčí beh – ale tento je trochu iný.

„Rozdelenie na polovicu je pre bitcoinerov ultimátnou geekovskou udalosťou, ale iterácia v roku 2024 to posúva o stupeň vyššie, pretože znížená ponuka v kombinácii s čerstvým dopytom po ETF vytvára výbušný kokteil,“ povedal Antoni Trenchev, spoluzakladateľ kryptoburzy Nexo. “To, čo robí toto zníženie na polovicu jedinečným, je, že bitcoin už prekonal maximum z posledného cyklu – niečo, čo sa pred štvorročnou udalosťou nikdy nerobilo – čo robí pokusy predpovedať dĺžku a dravosť tohto cyklu oveľa zložitejšie.”

Ikona akciového grafuIkona burzového grafu

skryť obsah

Bitcoin (BTC) budúci týždeň vstúpi do štvrtého polčasu.

Po znížení cien v rokoch 2012, 2016 a 2020 cena bitcoinu vzrástla približne 93-násobne, 30-násobne a 8-násobne, od svojej ceny o polovicu až po vrchol cyklu. Minulá výkonnosť nenaznačuje budúce výnosy a niektorí dokonca varujú, že pri riešení menšej ponuky každé štyri roky, dni takého veľkého vplyvu na cenu bitcoinov sú už pravdepodobne za nami.

Steven Lubka, šéf privátnych klientov však…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/11/the-upcoming-bitcoin-halving-is-different-from-others-before-it-heres-what-investors-need-to-know-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.