Novinky

Jamie Dimon varuje, že inflácia, vojny a politika Fedu predstavujú pred nami veľké hrozby

0 0

Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva JPMorgan Chase Jamie Dimon gestikuluje, keď hovorí počas dohľadového vypočutia Výboru pre bankovníctvo, bývanie a mestské záležitosti amerického Senátu o firmách z Wall Street na Capitol Hill vo Washingtone, USA, 6. decembra 2023.ÂÂ

Evelyn Hockstein | Reuters

Generálny riaditeľ JPMorgan Chase Jamie Dimon v piatok varoval, že viaceré výzvy, predovšetkým inflácia a vojna, ohrozujú inak pozitívne ekonomické pozadie.

“Mnohé ekonomické ukazovatele sú naďalej priaznivé,” uviedol šéf najväčšej americkej banky podľa aktív oznamuje zisk za prvý štvrťrok výsledky. “Avšak pri pohľade do budúcnosti sme stále ostražití voči mnohým významným neistým silám.”

„Znepokojujúca“ globálna krajina vrátane „strašných vojen a násilia“ je jedným z faktorov, ktoré vnášajú neistotu do podnikania JPMorgan aj do širšej ekonomiky, povedal Dimon.

Okrem toho poznamenal “pretrvávajúce inflačné tlaky, ktoré môžu pravdepodobne pokračovať.”

Dimon tiež poznamenal, že Federálny rezervný systém sa snaží stiahnuť aktíva, ktoré drží Bilancia 7,5 bilióna dolárov.

“Nikdy sme skutočne nezažili plný účinok kvantitatívneho sprísnenia v tomto rozsahu,” povedal Dimon.

Posledný komentár odkazuje na prezývku pridelenú a proces, ktorý Fed používa znížiť úroveň štátnych pokladníc a cenných papierov krytých hypotékou, ktoré vlastní.

Centrálna banka umožňuje, aby výnosy zo splatných dlhopisov vo výške až 95 miliárd USD každý mesiac odišli namiesto ich reinvestovania, čo má za následok zníženie držby o 1,5 bilióna USD od júna 2022. Program je súčasťou úsilia Fedu sprísniť finančné podmienky v nádeji. na zmiernenie inflačných tlakov.

Hoci sa očakáva, že Fed v najbližších mesiacoch spomalí tempo kvantitatívneho sprísňovania, súvaha bude naďalej klesať.

Celkovo vzaté, Dimon povedal, že tieto tri problémy predstavujú podstatné neznáme…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/12/jamie-dimon-warns-that-inflation-wars-and-fed-policy-pose-major-threats-ahead.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.