Novinky

WTI, Brent stúpajú, keď sa Izrael pripravuje na útok Iránu

0 0

Súborová fotografia izraelských stíhačiek F-16 vystupujúcich počas leteckej show nad plážou v izraelskom pobrežnom meste Tel Aviv 5. mája 2022.

Jack Guez | Afp | Getty Images

Futures na ropu v piatok vzrástli po správach, že Izrael sa tento víkend pripravuje na priamy útok Iránu, čo by bola najväčšia eskalácia napätia na Blízkom východe od začiatku vojny medzi Izraelom a Hamasom v októbri minulého roka.

The Stredný západný Texas kontrakt s májovou dodávkou dosiahol maximum v seanse 87,67 USD, zatiaľ čo júnové termínované obchody Brent vzrástli na 92,18 USD. Exxon Mobil akcie dosiahli historické vnútrodenné maximum 123,74 USD, keď ropné oživenie zdvihlo energetický sektor.

Americká ropa si nakoniec pripísala 64 centov alebo 0,75 % na úrovni 85,66 USD za barel, zatiaľ čo globálny benchmark sa ustálil na úrovni 90,45 USD, čo je nárast o 0,79 % alebo 71 centov.

Izrael sa pripravuje na priamy útok Iránu na južný alebo severný Izrael hneď v piatok alebo sobotu, a osoba oboznámená s vecou povedal The Wall Street Journal. Osoba, o ktorej informovalo vedenie Iránu, pre denník Journal uviedla, že nebolo prijaté žiadne konečné rozhodnutie, hoci sa o plánoch štrajku diskutuje.

Povedali to ľudia oboznámení so západnými spravodajskými hodnoteniami Bloomberg News že útok Iránu alebo jeho zástupcov pomocou bezpilotných lietadiel a rakiet proti Izraelu by mohol prísť už o 48 hodín.

Americké veľvyslanectvo v Jeruzaleme vo štvrtok obmedzených štátnych zamestnancov a ich rodiny z osobnej cesty mimo Tel Avivu, Jeruzalema a Beerševy „z veľkej opatrnosti“ až do odvolania.

Ceny ropy, energetické správy a analýzy

Iránsky najvyšší vodca ajatolláh Alí Chameneí prisľúbil potrestať Izrael za raketový útok na diplomatickú budovu Islamskej republiky v Damasku v Sýrii, pri ktorom zahynulo sedem iránskych vojenských predstaviteľov.

Ceny ropy po tomto útoku vzrástli, hoci futures tento týždeň mierne klesli, keďže inflácia…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/12/crude-oil-prices-today.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.