Novinky

Trump povedal, že bude svedčiť v nadchádzajúcom súdnom konaní o zatajovaní peňazí

0 0

Republikánsky kandidát na prezidenta, bývalý prezident Donald Trump a predseda Snemovne reprezentantov Mike Johnson (R-LA) usporiadajú 12. apríla 2024 v Palm Beach na Floride tlačovú konferenciu v sídle pána Trumpa v Mar-a-Lago.

Joe Raedle | Getty Images

Donald Trump v piatok povedal, že bude svedčiť pod prísahou vo svojom zločine huh peniaze súdktorá má začať o New York v pondelok.

“Všetko, čo môžem urobiť, je povedať pravdu,” povedal Trump spoplatnené s 34 počtami falšovania obchodných záznamov, “a pravdou je, že neexistuje žiadny prípad.”

Predpokladaný republikánsky prezidentský kandidát vystúpil na a tlačová konferencia s predsedom Snemovne reprezentantov Mikeom Johnsonom, R-La., v Trumpovom floridskom letovisku Mar-a-Lago.

Súdny proces – vôbec prvý proti bývalému prezidentovi – sa sústreďuje na utajenú platbu koncom roka 2016 pornohviezde Stormy Danielsovej, ktorá tvrdí, že pred rokmi mala mimomanželský pomer s Trumpom.

Manhattanský okresný prokurátor Alvin Bragg obviňuje Trumpa z napomáhania tejto platby a ďalších, aby nezákonne skrývali informácie pred voličmi pred prezidentskými voľbami v roku 2016, ktoré by Trump vyhral.

Očakáva sa, že Trump bude na súde počas celého procesu, ktorý by mohol trvať viac ako šesť týždňov.

Na otázku v Mar-a-Lago, čo bude hľadať, keď sa v pondelok začne proces výberu poroty, Trump odpovedal: “Výber poroty je do značnej miery šťastný. Záleží na tom, koho dostanete.”

Pokračoval ešte raz a zaútočil na predsedu senátu Juana Merchana a obvinil ho z konfliktu záujmov, ktorý si vyžaduje jeho odvolanie z prípadu.

Prečítajte si viac o politike CNBC

Trump a jeho právnici uviedli, že konflikt spočíva v tom, že Mercanova dcéra pracuje pre demokratickú politickú firmu. Merchan tento argument už minulý rok odmietol, no Trumpovi právnici nedávno podali ďalšiu žiadosť o odvolanie z podobných dôvodov. Trump opakovane namieril sudcovu dcéru na…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/12/trump-says-he-would-testify-in-upcoming-hush-money-trial.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.