Novinky

Taliansko spustilo nové vízum digitálneho nomáda: Ako požiadať

0 0

Ak ste a digitálny nomád alebo vzdialený pracovník ak hľadáte svoj ďalší domov mimo domova, zvážte Taliansko. Nové digitálne nomádske vízum vstúpilo do platnosti jeho mesiac Euronews.

Talianska vláda definuje digitálnych nomádov ako občanov krajín mimo EÚ, ktorí vykonávajú „vysoko kvalifikovanú pracovnú činnosť s využitím technologických nástrojov, ktoré im umožňujú pracovať na diaľku“, uvádza Euronews.

Pracovník by mal byť buď samostatne zárobkovo činná osoba, v spolupráci so spoločnosťou alebo ako zamestnanec spoločnosti.

Vízum je platné na jeden rok a je možné ho obnoviť

Armando Oliveira | Istock | Getty Images

Aby mohli pracovníci na diaľku využiť výhody nového talianskeho víza digitálneho nomáda, musia mať ročný príjem aspoň trojnásobok minimálnej úrovne potrebnej na oslobodenie od účasti na nákladoch na zdravotnú starostlivosť. To predstavuje necelých 28 000 € ročne alebo 30 051 USD.

Taliansko tiež vyžaduje, aby žiadatelia mali zdravotné poistenie počas trvania pobytu, vhodné ubytovanie a dôkaz, že boli digitálnymi nomádmi alebo vzdialenými pracovníkmi na inom mieste najmenej šesť mesiacov.

Vízum je platné na jeden rok a je možné ho obnoviť. Do žiadosti možno pridať rodinných príslušníkov, ale konečné schválenie je na rozhodnutí vlády.

Uchádzači musia navštíviť platný taliansky konzulát v krajine svojho bydliska a v rámci procesu predložiť vyhlásenie podpísané zamestnávateľom.

Koľko skutočne stojí kúpa domu za 1 dolár v Taliansku

Euronews tiež uvádza, že žiadatelia odsúdení za trestný čin v priebehu posledných piatich rokov budú automaticky odmietnutí.

Po schválení víz budú mať digitálni nomádi alebo pracovníci na diaľku osem dní od svojho príchodu do Talianska na to, aby požiadali o povolenie na pobyt.

Toto digitálne nomádske vízum je len jedným z mnohých spôsobov, ako Taliansko priťahuje ľudí na svoje pobrežie. Od konca roka 2010 sa mestá v krajine stali virálnymi predaj bytov za 1 euroalebo…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/12/italy-digital-nomad-visa.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.