Novinky

Situácia na východe Ukrajiny sa „výrazne zhoršila“: veliteľ armády

0 0

Generálplukovník Oleksandr Syrskyi, vrchný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl.

Valentyn Ogirenko | Reuters

Ukrajinský najvyšší vojenský generál v sobotu varoval, že situácia na bojisku na východe krajiny, ktorá je naďalej epicentrom najprudších bojov na Ukrajine, sa prudko zhoršila.

“Situácia na východnom fronte sa v posledných dňoch výrazne zhoršila,” povedal Oleksandr Syrskyi, vrchný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl. povedal v telegrame.

“Je to predovšetkým kvôli výraznému zintenzívneniu nepriateľských útočných akcií po prezidentských voľbách v Ruskej federácii,” dodal v komentároch preložených NBC News.

Syrskyi povedal, že teplé a suché počasie uľahčilo útoky ruských síl na ukrajinské pozície v oblastiach Lyman a Bakhmut v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny, pričom ruské “útočné skupiny podporovali obrnené vozidlá”, vrátane desiatok tankov a bojových vozidiel pechoty.

“Napriek značným stratám nepriateľ zvyšuje úsilie nasadzovaním nových jednotiek s obrnenými vozidlami, pričom príležitostne dosahuje taktické úspechy,” povedal Syrsyki.

Vojenskými cieľmi Ruska, prinajmenšom v najbližšom období, je dobyť zvyšok Luhanskej a Doneckej oblasti na východnej Ukrajine, teda oblasti, ktoré v súčasnosti okupujú len čiastočne, napriek tomu, že Rusko si ich nárokuje ako súčasť Ruskej federácie a nezákonne ich anektovalo v septembri. 2022.

Ruské sily však v posledných mesiacoch dosiahli v Luhansku a Donecku značný pokrok, k čomu im pomohla ich výhoda v oblasti pracovnej sily a zásob delostreleckých granátov. V sobotu ruské ministerstvo obrany tvrdilo, že jeho sily dobyli ďalšiu dedinu Pervomajsk v Donecku. CNBC nebola schopná toto tvrdenie overiť a Ukrajina sa k tomu zatiaľ nevyjadrila.

Ukrajinskí vojaci monitorujú situáciu pozdĺž…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/13/situation-in-east-ukraine-has-significantly-worsened-army-commander.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.