Novinky

Generálny riaditeľ spoločnosti Nike obviňuje prácu na diaľku zo spomalenia inovácií

0 0

Prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Nike John Donahoe.

Zdroj: Nike

Nike Generálny riaditeľ John Donahoe v piatok obvinil prácu na diaľku z toho, že spoločnosť zaostáva za inováciami a povedal, že je ťažké pôsobiť rušivo, keď ľudia pracujú z domu.ÂÂ

V rozhovore pre CNBC Sara Eisen z Paríža sa Donahoe opýtali na nedostatok čerstvých nových produktov v sortimente spoločnosti, čo bolo medzi investormi znepokojené.

“Čo chýba, je ten druh odvážnej, rušivej inovácie, ktorou je Nike známa, a keď sa pozrieme späť, dôvody sú celkom jasné,” povedal Donahoe.

Poukázal na to, že továrne na výrobu obuvi vo Vietname boli počas pandémie Covid-19 nútené zatvoriť, ale povedal, že „čo je ešte dôležitejšie“, zamestnanci Nike pracovali z domu 2,5 roka.

“Pri spätnom pohľade sa ukazuje, že je naozaj ťažké urobiť odvážnu, prevratnú inováciu, vyvinúť odvážne rušivú topánku na Zoom,” povedal Donahoe. “Naše tímy sa stretli pred 18 mesiacmi osobne a my si to uvedomujeme. Takže zreorganizovali sme našu spoločnosť a za posledný rok sme sa nemilosrdne zamerali na prebudovanie nášho rušivého inovačného potrubia spolu s naším iteračným inovačným potrubím.”

Pozrite si úplný rozhovor CNBC s generálnym riaditeľom Nike Johnom Donahoe o olympijských hrách v roku 2024 a konkurencii

Donahoe povedal, že inovačný kanál Nike „je taký silný ako kedykoľvek predtým“ a spotrebitelia môžu očakávať, že každú sezónu začnú vidieť poklesy nových produktov, ako aj svieže príbehy, ktorými je značka už dlho známa.

Vyjadrenia generálneho riaditeľa prichádzajú pre spoločnosť v ťažkých časoch. Niektorí analytici a investori kritizovali giganta tenisiek za to, že zaostáva v inováciách a stráca podiel na trhu. povýšenci Páči sa mi to On Beh a Hoka, ktoré si získali novú generáciu bežcov a v posledných rokoch rýchlo rástli

V decembri spoločnosť Nike oznámila a rozsiahly plán reštrukturalizácie znížiť náklady o približne 2 miliardy USD v priebehu nasledujúcich troch rokov. Znížila tiež svoje predajné usmernenia…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/12/nike-ceo-blames-remote-work-for-innovation-slowdown.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.