Novinky

Cameron a Tyler Winklevoss investujú milióny do anglického futbalového klubu

0 0

Tyler Winklevoss a Cameron Winklevoss (LR), spoluzakladatelia kryptoburzy Gemini, na pódiu konferencie Bitcoin 2021 v Miami na Floride.

Joe Raedle | Getty Images

Cameron a Tyler Winklevoss, miliardárske dvojičky známe žalovaním Marka Zuckerberga za údajnú krádež ich nápadu na Facebook, investujú milióny dolárov do malého anglického futbalového klubu.

Dvojičky, ktoré dnes prevádzkujú kryptoburzu Gemini, v piatok oznámili, že investovali bitcoiny v hodnote 4,5 milióna dolárov do futbalového klubu Real Bedford (RBFC), čím sa podľa piatkového vyhlásenia stal „prvým futbalovým klubom poháňaným bitcoinom“.

RBFC, neligový, poloprofesionálny klub z anglického Bedfordu, kúpil v roku 2022 bitcoinový investor a podcaster Peter McCormack. Podľa poslednej dohody budú dvojčatá Winklevossovci slúžiť ako spoluvlastníci RBFC spolu s McCormackom, celoživotným rezidentom Bedfordu.

“Došlo k takémuto hodnotovému zosúladeniu, keď sme všetci boli prvými bitcoinermi,” povedal Cameron Winklevoss pre CNBC a vysvetlil svoje rozhodnutie spoluvlastniť RBFC s McCormackom. “Začiatok v bitcoine je konečným testom aktív. Ukazuje to, že musíte mať víziu, musíte mať presvedčenie a musíte byť vytrvalí.”

“Musíte to prežiť v dobrých aj zlých časoch,” dodal. “Každá takáto cesta bude hrboľatá. Vyskytnú sa neúspechy a ťažkosti.”

Veľké plány

McCormack povedal, že si vybral dvojičky Winklevoss, pretože chcel partnera alebo partnerov, ktorí by mu pomohli investovať do infraštruktúry na rozšírenie klubu. Plánuje použiť časť investície na zabezpečenie financií na vybudovanie nového školiaceho centra, ktoré podľa jeho odhadov bude stáť približne 1,6 milióna £ (2 milióny dolárov).

Neplánuje však predať žiadne bitcoiny, aby to urobil. Skôr bude bitcoin slúžiť ako fond „daždivého dňa“.

„Inteligentným krokom je držať bitcoiny, požičať si libry na zaplatenie a potom…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/12/cameron-and-tyler-winklevoss-invest-millions-in-english-soccer-club.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.