Novinky

Zisk JPMorgan Chase (JPM) v Q1 2024

0 0

Jamie Dimon, prezident a generálny riaditeľ JPMorgan Chase, vystupujúci v relácii „Squawk Box“ CNBC na výročnom stretnutí Svetového ekonomického fóra v Davose vo Švajčiarsku 17. januára 2024.

Adam Galici | CNBC

JPMorgan Chase v piatok vykázala zisk a výnosy, ktoré prekonali odhady Wall Street, keďže úverové náklady a výnosy z obchodovania boli lepšie, ako sa očakávalo.

Tu je to, čo oznámila spoločnosť v porovnaní s odhadmi od analytikov prieskumu LSEG, predtým známeho ako Refinitiv:

  • Zisk: 4,44 USD na akciu oproti očakávaným 4,11 USD
  • Príjmy: 42,55 miliardy USD oproti očakávaným 41,85 miliardy USD

Banka uviedla, že zisk za prvý štvrťrok vzrástol o 6 % na 13,42 miliardy USD alebo 4,44 USD na akciu v porovnaní s predchádzajúcim rokom, k čomu prispelo prevzatie Prvej republiky počas minuloročnej regionálnej bankovej krízy. Zisk na akciu by bol o 19 centov vyšší, nerátajúc zvýšenie špeciálneho hodnotenia FDIC o 725 miliónov USD na pokrytie nákladov spojených s minuloročnými krachmi bánk.

Príjmy sa vyšplhali o 8 % na 42,55 miliardy USD, keďže banka generovala vyšší úrokový výnos vďaka vyšším sadzbám a väčším zostatkom úverov.

JPMorgan vykázala v tomto štvrťroku rezervu na úverové straty vo výške 1,88 miliardy USD, čo je výrazne pod úrovňou 2,7 miliardy USD, ktorú očakávali analytici. Rezerva bola o 17 % nižšia ako pred rokom, keďže firma uvoľnila rezervy na straty z úverov, namiesto toho, aby ich vytvárala ako pred rokom.

Zatiaľ čo tržby z obchodovania celkovo klesli o 5 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom, výsledky s pevným výnosom a akcie prekonali očakávania analytikov o viac ako 100 miliónov USD, čo predstavuje 5,3 miliardy USD a 2,7 miliardy USD.

Ale v vedenie pre rok 2024 banka uviedla, že očakáva čistý úrokový príjem vo výške približne 90 miliárd dolárov, čo je v podstate nezmenené od predchádzajúceho znenia.

Zdá sa, že to sklamalo investorov, ktorí to očakávali od JPMorgan zvýšiť svoje vedenie o 2 až 3 miliardy USD za rok; akcie JPM klesli o 3,5 % v…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/12/jpmorgan-chase-jpm-earnings-q1-2024.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.