Novinky

StubHub sleduje letné IPO a požaduje ocenenie 16,5 miliardy dolárov

0 0

Logo StubHub sa nachádza v jeho ústredí v San Franciscu.

Andrej Sokolow | Picture Alliance | Getty Images

StubHub má záujem o letnú prvú verejnú ponuku, povedal pre CNBC človek oboznámený s touto záležitosťou.

Služba online predaja lístkov sa zameriava na ocenenie najmenej 16,5 miliardy dolárov, čo je hodnota, na ktorú bola ocenená koncom roka 2021 počas posledného kola súkromného financovania.

Spoločnosť spolupracovala s JPMorgan a Goldman Sachs za posledné dva roky na IPO. Ako prvý o tom informoval The Information.

StubHub je dlhoročným hráčom v odvetví predaja vstupeniek od svojho spustenia v roku 2000. Kúpil ho eBay za 310 miliónov dolárov v roku 2007, ale v roku 2020 ju znovu získal jej spoluzakladateľ Eric Baker za 4 miliardy dolárov prostredníctvom svojej novej spoločnosti Viagogo.

Konkurent online predaja vstupeniek SeatGeek údajne tiež vyhodnocuje potenciálne IPO v tomto roku. Ak StubHub skutočne vstúpi na verejný trh, bude obchodovať spolu s konkurenciou Živé sedadlá a Živý národ. Vivid Seats má trhovú kapitalizáciu 1,2 miliardy dolárov a Live Nation má podľa FactSet hodnotu tesne pod 24 miliárd dolárov.

Trh so živými podujatiami rozkvitol po pandémii Covid-19, keď ľudia priťahovali zábavu a zážitky mimo domova. Rekordné predaje vstupeniek na koncerty, ako napríklad tie, ktoré sme videli na Eras Tour Taylor Swift a Beyoncé's Renaissance Tour, podnietili príjmy spoločností predávajúcich vstupenky na celom svete.

StubHub, JPMorgan a Goldman Sachs odmietli komentovať potenciálne načasovanie IPO.

Nenechajte si ujsť tieto exkluzívne ponuky od CNBC PRO


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/12/stubhub-eyes-summer-ipo-seeks-16point5-billion-valuation.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.