Novinky

Akcie Trump Media (DJT) na konci týždňa klesli takmer o 20 %

0 0

Jonathan Raa | Nurphoto | Getty Images

Cena Trump Media uzavreté obchodovanie v piatok o takmer 20 % za týždeň.

DJT akcie, ktoré klesli o viac ako 8% počas prvej hodiny piatkového obchodovania, dosiahli na konci dňa mierny zisk.

Akcie uzavreli o 18 centov na 32,59 USD, čo predstavuje nárast o približne 0,5 %.

Ale táto záverečná cena bola stále o viac ako 38 dolárov nižšia ako cena, za ktorú sa akcie Trump Media prvýkrát predávali sociálne médiá spoločnosť začala verejné obchodovanie 26. marca.

Akcie spoločnosti, ktorá vlastní Pravda Sociálna app, zatiaľ v apríli klesli o 47,4 %, čím vymazali miliardy dolárov z trhovej kapitalizácie spoločnosti.

Bývalý prezident Donald Trump je najväčším akcionárom spoločnosti a vlastní takmer 60 % jej akcií.

V pondelok má Trump začať s výberom poroty pre svoj trestný proces na Najvyššom súde na Manhattane v súvislosti s obvineniami z falšovania obchodných záznamov súvisiacich s utajovanou platbou pornohviezdy Stormy Daniels z roku 2016.

Trump Media 26. marca otvorila svoj prvý deň obchodovania s cenou 70,90 USD za akciu, pričom v ten istý deň dosiahla maximum takmer 80 USD. Počas obchodovania v ten deň presiahla trhová kapitalizácia spoločnosti 9,5 miliardy dolárov.

Do piatkovej uzávierky bola trhová kapitalizácia spoločnosti Trump Media na úrovni 4,45 miliardy dolárov – o neuveriteľných 5 miliárd dolárov menej ako maximum, ktoré dosiahla pred viac ako dvoma týždňami.

Trump Media začala verejné obchodovanie deň po tom, čo sa zlúčila s fiktívnou spoločnosťou Digital World Acquisition Corp., ktorá bola vytvorená, aby pomohla súkromnej firme vstúpiť na burzu.

Trump Media mala vlani príjmy len 4,1 milióna dolárov a vykázala čistú stratu 58 miliónov dolárov.

Tento výkon a relatívne vysoká cena akcií spoločnosti vyvolali veľký záujem predajcov nakrátko, ktorí uskutočňujú obchody, ktoré sú v podstate stávkou na to, že cena akcií spoločnosti klesne.

K tomuto týždňu bol takzvaný krátky záujem o DJT 208,7 milióna dolárov,…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/12/trump-media-shares-drop-more-than-5percent-after-trading-day-begins.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.