Novinky

Čína potrebuje naratív, že ceny nehnuteľností porastú

0 0

Na obrázku je realitný projekt vo výstavbe v meste Huai 'an, provincia Jiangsu, Čína, 8. apríla 2024.ÂÂ

Budúce publikovanie | Budúce publikovanie | Getty Images

PEKING – Čína potrebuje presvedčiť ľudí, že ceny domov sú na ceste hore, aby sa ekonomická aktivita zvýšila, povedal minulý týždeň Richard Koo, hlavný ekonóm Výskumného inštitútu Nomura, Steve Sedgwick pre CNBC.

Obchodný a spotrebiteľský apetít po nových úveroch mal podľa analýzy Goldman Sachs vlažný začiatok roka, zatiaľ čo ceny domov v januári klesli prudším tempom ako vo februári.

Inými slovami, ako Koo varoval minulý rok, Čína môže vstúpiť do „súvahovej recesie“, podobne ako Japonsko počas svojho hospodárskeho prepadu.

“Aby sa vrátili a požičali si peniaze, potrebujeme príbeh, ktorý hovorí, dobre, toto je spodná časť cien, ceny začnú od tohto bodu stúpať,” povedal Koo.

Nie je však jasné, či ceny už dosiahli skutočné dno. Koo a upozornili ďalší analytici že v čínskej ekonomike riadenej politikou dom ceny neklesli toľko, ako sa očakávalo vzhľadom na poklesy v iných aspektoch trhu s nehnuteľnosťami.

Ekonóm vysvetľuje, ako výmenný kurz a „typy Wall Street“ umožnili Trumpov vzostup

Čínski predstavitelia uviedli, že nehnuteľnosti zostávajú v a obdobie „prispôsobovania“. Krajina tiež zdôraznila nové stimuly rastu výroba a nové energetické vozidlá.

Nehnuteľnosti a súvisiace sektory predstavujú najmenej jednu pätinu čínskej ekonomiky, v závislosti od odhadov analytikov. Trh s nehnuteľnosťami začal svoj posledný prepad po tom, čo Peking v roku 2020 zakročil proti vysokej závislosti developerov na dlhu.

To sa zhodovalo so šokom z pandémie Covid-19.

Príde to aj vtedy, keď sa populácia Číny začala zmenšovať, zdôraznil Koo – veľký rozdiel oproti Japonsku, ktorého populácia začala klesať až v roku 2009, povedal.

“Ktorá robí…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/10/nomuras-koo-china-needs-a-narrative-that-house-prices-are-going-to-rise.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.