Novinky

Singapur odsúdil prvého podozrivého v rekordnom prípade prania špinavých peňazí

0 0

Vozidlo Porsche 911 Targa zhabané políciou v rezidencii Su Jiafenga, jedného z podozrivých v prípade prania špinavých peňazí v hodnote 2,8 miliardy S$, v Singapure v stredu 25. októbra 2023. Objavili sa obvinenia, že bohatí Číňania nalievajú neoprávnene získané zisky do ázijského finančného centra, čo samotná vláda označuje za potenciálne jeden z najväčších svetových prípadov prania špinavých peňazí.

Ore Huiying | Bloomberg | Getty Images

Singapur v utorok odsúdil na 13-mesačné väzenie prvú osobu, ktorá sa priznala v najväčšom škandále s praním špinavých peňazí v ostrovnom štáte juhovýchodná Ázia.

Kambodžský štátny príslušník Su Wenqiang čelil 11 obvineniam v súvislosti s falšovaním a praním príjmov z trestnej činnosti. Prokurátori pristúpili k dvom obvineniam z prania špinavých peňazí po dohode, aby zvážili zvyšných deväť obvinení na odsúdenie.

Singapurská polícia povedal od Su zabavila aktíva v hodnote približne 6 miliónov singapurských dolárov (4,44 milióna dolárov). Podľa súdnych dokumentov zaslaných e-mailom CNBC to zahŕňa viac ako 2 milióny singapurských dolárov na bankovom účte v United Overseas Bank, Mercedes Benz, čínsky likér Moutai a šperky od Tiffany's a Dior.

Podľa súdnych dokumentov Su bol obvinený z prania príjmov z jeho podielu na navádzaní na prevádzku nelegálnej offshore služby hazardných hier na diaľku z Filipín, ktorá sa starala o klientov z pevninskej Číny.

Su, 32, bola zatknutá v auguste minulého roka spolu s deviatimi ďalšími ľuďmi čínskeho pôvodu v prípade, ktorý mnohých ohromil a vyvolal pochybnosti o reputácii Singapuru ako finančného centra. Dvaja podozriví sú stále na úteku.

Hodnota všetkých doteraz zaistených aktív teraz podľa súdnych dokumentov presahuje viac ako 3 miliardy singapurských dolárov.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/02/singapore-convicts-first-suspect-in-record-money-laundering-case.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.