Novinky

Ray Dalio z Bridgewater Associates o tom, prečo stále investuje v Číne

0 0

Ray Dalio, zakladateľ Bridgewater Associates, dostal vo februári 2022 ocenenie od Čínskej všeobecnej obchodnej komory v USA.

Čínska spravodajská služba | Čínska spravodajská služba | Getty Images

Ray Dalio, hlavný investičný riaditeľ Bridgewater Associates, v utorok na LinkedIn obhájil svoje pokračujúce investície v Číne – trhu, ktorý považuje za kľúčový pre „pochopenie sveta“ a pre „diverzifikáciu“.

Jeho nedávny príspevok nasleduje a 4000-slovná esej zdieľaný minulý týždeň, ktorý diskutoval o možnosti „100-ročnej búrky“ v Číne a varoval pred „stratenou dekádou“, ak Peking zopakuje chyby Japonska z 90. rokov.

Vo svojom pokračovaní Dalio obhajoval svoje rozhodnutie neopustiť čínsky trh, „keď sa veci dostanú do tuhého“, pričom tvrdil, že nie je ani „priateľom do pekného počasia“, ani „investorom do dobrého počasia“.

“Investovanie v Číne bolo pre mňa úspechom vo všetkých smeroch, v ktoré som dúfal, že budú úspešné, vrátane toho, že som investorom ukázal, ako sa im darí na medvedích aj býčích trhoch,” povedal šéf najväčšieho hedžového fondu na svete.

“(T) neexistuje nič také ako zlý trh; existuje len zlé rozhodovanie. Trhy v Číne sú podľa mňa dobré pre môj typ rozhodovania,” dodal.

Čínsky protivietor

Dalio vo svojom príspevku z minulého týždňa uviedol ako hlavné výzvy, ktorým čelí čínska ekonomika, znížené ceny, rozdiely v bohatstve, klimatické zmeny a konflikty s USA.

The Svetová banka a MMF očakávať, že rast v Číne sa tento rok spomalí v dôsledku nižšej spotrebiteľskej dôvery, vysokej úrovne dlhu a problematického sektora nehnuteľností. Krajina má bojoval so zahraničnými investíciami, ktoré v minulom roku klesli o 8 %.

Problémy Číny však „čínski lídri dokážu zvládnuť, ak budú robiť svoju prácu dobre“,” Dalio povedal a dodal, že existujú signály, že Peking čoskoro začne kvantitatívne uvoľňovanie spolu s reštrukturalizáciou dlhu.

„Pozitívny príbeh“ prvého štvrťroka v Číne nemusí trvať: China Beige Book International

“Čas na nákup je vtedy, keď…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/02/ray-dalio-is-investing-in-china-as-he-is-not-a-fair-weather-investor.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.