Novinky

Potravinová charita tvrdí, že pri izraelskom nálete zahynulo sedem jej pracovníkov

0 0

Chlapec drží prázdny hrniec a čaká s ďalšími vysídlenými Palestínčanmi v rade na jedlo poskytnuté charitatívnou organizáciou pred rýchlym jedlom „iftar“ počas moslimského svätého mesiaca ramadán v Rafahu v južnom pásme Gazy 16. marca. 2024, uprostred prebiehajúceho konfliktu na palestínskom území medzi Izraelom a militantnou skupinou Hamas.ÂÂ

Povedal Khatib | Afp | Getty Images

Sedem zamestnancov neziskovej potravinovej charitatívnej organizácie World Central Kitchen bolo zabitých v noci nadnes pri izraelskom nálete v Gaze, uviedla organizácia vo vyhlásení v utorok ráno, čo viedlo k pozastaveniu operácií na vojnou zničenom území.

“World Central Kitchen je zdevastovaný, keď potvrdil, že sedem členov nášho tímu bolo zabitých pri útoku IDF v Gaze,” uviedla skupina. “Tím WCK cestoval v dekonfliktnej zóne v dvoch obrnených autách označených logom WCK a vo vozidle s mäkkou pokožkou.”

“Napriek koordinácii pohybov s IDF bol konvoj zasiahnutý, keď vychádzal zo skladu Deir al-Balah, kde tím vyložil viac ako 100 ton humanitárnej potravinovej pomoci privezenej do Gazy po námornej trase.”

WCK uviedla, že „okamžite pozastavuje naše operácie v regióne“ a „čoskoro prijme rozhodnutia o budúcnosti našej práce“.

Izraelské obranné sily okamžite nereagovali na žiadosť CNBC o komentár. Vo vyhlásení zo začiatku utorka, na ktoré sa odvoláva New York Times, armáda uviedla, že „vykonáva dôkladnú kontrolu na najvyšších úrovniach, aby pochopila okolnosti tohto tragického incidentu“.

Zábery z následkov útoku, ktoré poskytli agentúry Reuters a Getty, ukazujú zakrvavené a rozbité telá, z ktorých niektorí mali na sebe košele World Central Kitchen a ochranné vybavenie. Na jednej fotke je biele auto s logom organizácie na streche a s vyfúknutou veľkou dierou.

WCK bolo založené ako…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/02/gaza-food-charity-says-seven-of-its-workers-killed-in-israeli-airstrike.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.