Novinky

Kontakt s mimozemšťanmi pomocou jednej hviezdy v strede Mliečnej dráhy

0 0

V súčasnosti pokračuje pátranie po mimozemskej inteligencii. Vedci však zatiaľ nenašli žiadne presvedčivé dôkazy o existencii signálu z mimozemskej civilizácie.

Signály mimozemšťanov môžu pochádzať z ktorejkoľvek časti našej galaxie a na akejkoľvek frekvencii. Podľa vedcov z Kjótskej univerzity v Japonsku však obmedzenie vyhľadávacieho priestoru pre tento signál pomôže odhaliť samotný signál. Vesmír dnes.

Jedným z najznámejších príkladov pokusov o komunikáciu s potenciálnymi mimozemšťanmi je správa z Areciba, v ktorej sa ľudstvo pokúšalo oznámiť svoju existenciu pomocou vedeckých a matematických štandardov.

Tento signál bol odoslaný vo forme binárneho kódu už v roku 1975 v smere ku guľovej hviezdokope Messier 13, ktorá sa nachádza v našej galaxii. Pravdepodobnosť, že akákoľvek mimozemská civilizácia dokáže prijímať aj interpretovať takéto signály, je veľmi malá.

Bolo by skvelé, keby potenciálni mimozemšťania mali potuchy na interpretáciu signálu. Ale ako môžete odovzdať kľúč na odomknutie správy bez toho, aby samotný kľúč bol interpretovaný iba tým istým kľúčom? Japonskí vedci strávili veľa času premýšľaním o tejto otázke.

V minulom výskume vedci navrhli použiť načasovanie budúceho zlúčenia dvojhviezd alebo minulej explózie supernovy na zúženie oblasti priestoru pre potenciálny kontakt. Nová štúdia však navrhuje použiť obežnú dobu veľmi jasnej hviezdy okolo supermasívnej čiernej diery Mliečnej dráhy.

Supermasívna čierna diera v strede našej galaxie, známa ako Sagittarius A*, bude dobre známa každej mimozemskej civilizácii, ktorá rovnako ako my vysiela signály do vesmíru.

Je veľmi výhodné, že okolo tejto čiernej diery v pravidelných intervaloch obieha niekoľko veľmi jasných hviezd. Autori štúdie si vybrali hviezdu s názvom S2, ktorá je 15-násobkom hmotnosti Slnka a jej obežná doba je takmer presne 16 pozemských rokov.

Autori štúdie si vybrali hviezdu s názvom S2, ktorá je 15-násobkom hmotnosti Slnka a jej obežná doba je takmer presne 16 pozemských rokov. Foto: Universe Today

Tieto vlastnosti sú dôležité kvôli ich nápadnosti a tiež kvôli ľahkému výpočtu takzvaného Schellingovho bodu. Schellingova myšlienka pochádza z teórie hier, konkrétne o tom, ako sa dvaja ľudia môžu o niečom porozprávať bez toho, aby o tom v prvom rade skutočne komunikovali.

Niekto sa chce napríklad stretnúť so svojím priateľom, ale nechce mu povedať, kedy a kde sa chce stretnúť. Druhá osoba má tiež záujem stretnúť sa, ale rovnako má záujem nezdieľať kedy a kde.

Schellingovým bodom je premýšľanie o spoločnom základe s cieľom pokúsiť sa určiť miesto stretnutia bez toho, aby ste to priamo povedali. Napríklad dvaja ľudia približne vedia, že si vyberajú jeden z najznámejších dní v roku, a tým môže byť Silvester, ktorým je 31. december.

Čo sa týka miesta stretnutia, s najväčšou pravdepodobnosťou si dvaja ľudia vyberú najznámejšie mesto a najznámejšie miesto v ňom. Toto by bol Schellingov bod pre dvoch pozemšťanov, ale rovnaké úsudky možno použiť aj na komunikáciu s mimozemskými formami života.

Hviezda S2 a obdobie jej orbitálneho pohybu je to, čo máme spoločné s akýmkoľvek mimozemským životom v Mliečnej dráhe, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou majú aj mimozemšťania predstavu o objekte a jeho vlastnostiach.

Vedci sa domnievajú, že pomocou charakteristík tejto konkrétnej hviezdy by astronómovia mohli začať hľadať signály v špecifickej oblasti vesmíru, ktoré využívajú periódu pohybu hviezdy ako základ pre komunikáciu.

Vedci tvrdia, že myšlienkou je nájsť nejakú spoločnú skúsenosť, ktorú možno použiť ako základ pri pokuse o komunikáciu s mimozemšťanmi bez predchádzajúcej komunikácie.

Originál článok: https://anomalien.com/contact-with-aliens-using-one-star-in-the-center-of-the-milky-way/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.