Novinky

Dana Walden by mohla vzdorovať kritikom a zapísať sa do histórie

0 0

Dana Walden, spolupredsedníčka Disney Entertainment

Bohatý Polk | Getty Images

V roku 1994 kapitán mediálneho a zábavného priemyslu videl v Dane Waldenovej niečo, čo ho prinútilo myslieť si, že je schopná hrať väčšiu rolu.

O tridsať rokov neskôr sa to môže zopakovať.

Prvýkrát bol výkonným riaditeľom Peter Chernin, vtedajší prezident 20th Century Fox Filmed Entertainment a neskôr prezident a prevádzkový riaditeľ spoločnosti Rupert Murdoch's News Corp. Chernin vybral Waldenovú z divízie korporátnej komunikácie Foxu a dal jej prácu v televízii.

V roku 2024 je výkonným riaditeľom Bob Iger, generálny riaditeľ spoločnosti Disney, a podľa ľudí oboznámených s procesom uvažuje o Waldenovi jeho nástupca. Vymenovaním by sa Walden stala prvou ženskou generálnou riaditeľkou spoločnosti Walt Disney Co. vo svojej 100-ročnej histórii.

Len rok po začiatku svojej kariéry v 20th Century Fox, kde pracovala v oblasti reklamy, Walden predniesla prezentáciu v sídle spoločnosti v Santa Barbare v Kalifornii. Bola odhodlaná zanechať trvalý dojem v Cherninovi, teraz predsedovi a výkonnom riaditeľovi investičnej firmy The Chernin Group, po niekoľkých stretnutiach, pri ktorých si na ňu nikdy nespomenul.

Aby upútal jeho pozornosť, Walden sa rozhodol byť odvážny. Povedala vedúcim predstaviteľom Foxu, vrátane Chernina, že neboli dostatočne agresívni na to, aby si zabezpečili špičkové talenty. Fox potreboval urobiť väčšie výkyvy, aby vytvoril vzťahy a pozemkové show, ktoré by sa mohli dostať do syndikácie, tvrdil Walden. Podrobnosti prezentácie potvrdil hovorca Waldena.

Keď sa ústup skončil, Chernin zavolal Petrovi Rothovi, vtedajšiemu prezidentovi televízie 20th Century Fox, ktorý neskôr viedol Warner Bros.' divízia TV.

“Na druhý deň bola v mojej kancelárii a dali sme jej prácu v programovaní,” povedal Roth v rozhovore.

To Waldenovú nasmerovalo na korekciu kariéry, ktorá ju priviedla k prahu stať sa Igerovou…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/01/disney-ceo-race-dana-walden-could-defy-critics-and-make-history.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.