Novinky

Úspech Ukrajiny „záleží na dôveryhodnosti USA“: poľský minister zahraničia

0 0

Sympatizanti Ukrajiny nesú transparenty a vyvesujú ukrajinskú vlajku pred budovou Kapitolu USA, zatiaľ čo Senát 11. februára 2024 vo Washingtone, DC pracuje cez víkend na návrhu zákona o zahraničnej pomoci vo výške 95,3 miliardy dolárov s pomocou pre Ukrajinu a Izrael.

Roberto Schmidt | Getty Images

Ukrajina uspela proti Rusku vo vojne sa stala otázkou dôveryhodnosti USA, povedal pre CNBC Radoslaw Sikorski, poľský minister zahraničných vecí.

“Úspech Ukrajiny je teraz vecou dôveryhodnosti USA. A ak by sa podpora USA pre Ukrajinu zastavila, myslím si, že spojenci USA na celom svete by si to všimli a začali by sa zaisťovať,” povedal v utorok pre CNBC Steve Sedgwick.

Pomoc Ukrajine sa v posledných mesiacoch stala medzi americkými zákonodarcami veľmi diskutovanou témou s balíkom pomoci, ktorý by Podpora krajiny v hodnote 61 miliárd dolárov v súčasnosti uviazla v Snemovni reprezentantov USA.

Účet bol vo februári schválil americký Senát ale čelil zúrivým sporom v Snemovni pod vedením republikánov. Mnoho republikánskych politikov žiadalo, aby bola pomoc viazaná na financovanie úsilia o národnú bezpečnosť na južnej hranici USA a objavili sa diskusie o balíku pomoci schválenom Senátom, ktorý sa má premeniť na balík úverov.

Republikánsky senátor Lindsey Graham z Južnej Karolíny tento týždeň na sociálnej sieti X uviedol, že povedal ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému, že pôžička by bola najpravdepodobnejším výsledkom.

„Počas môjho stretnutia s prezidentom Zelenským som ho informoval, že vzhľadom na krízu na južnej hranici Spojených štátov a náš obrovský dlh je najpravdepodobnejšou cestou myšlienka prezidenta Trumpa premeniť pomoc zo Spojených štátov na bezúročnú pôžičku, ktorej sa možno vzdať. vpred,“ povedal povedal.

Úspech na Ukrajine je teraz otázkou dôveryhodnosti USA, hovorí poľský minister zahraničia

Donald Trumppredpokladaný republikánsky kandidát na prezidenta v roku 2024 a bývalý prezident USA, už dlho kritizuje…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/03/20/ukraines-success-matter-of-us-credibility-polish-foreign-minister.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.