Novinky

Telcos sotva dokončili zavádzanie sietí 5G – a už hovoria o „5,5G“

0 0

Pravdepodobne si pamätáte, ako sa mobilní operátori pred niekoľkými rokmi rozplývali nad prísľubom 5G. Teraz sú nadšení z novej inovácie: 5G Advanced.

Angel Garcia | Bloomberg | Getty Images

BARCELONA, Španielsko – Telekomunikační operátori ešte nedokončili zavádzanie bezdrôtových mobilných sietí 5G. A napriek tomu šéfovia veľkých operátorov už hovoria o vybudovaní niečoho, čo sa nazýva „5.5G“ alebo „5G Advanced“.

Na technologickom veľtrhu Mobile World Congress v Barcelone v Španielsku sa veľa hovorilo o 5,5G.

MWC spojilo tisíce ľudí z mobilného priemyslu, vrátane popredných telekomunikačných spoločností, ako je napr Deutsche Telekom, Oranžová, Telefónica, BTa Vodafone.

Na výstave sa predstavili vedúci pracovníci niektorých z týchto spoločností, ktoré pracovali na zavedení novej generácie mobilného internetu.

To by umožnilo ešte pokročilejšie aplikácie ako aplikácie náročné na dáta, ktoré dnes všetci používame, ako napr FacebookInstagram, YouTube, Netflixa TikTok.

Tieto aplikácie sú už dobre obsluhované súčasným mobilným internetom, ale v budúcnosti sa očakáva, že 5,5G bude poháňať pokročilejšie aplikácie.

Generálny riaditeľ Deutsche Telekom: Európa v digitálnom svete stratila dynamiku

To zahŕňa náhlavné súpravy so zmiešanou realitou, ktoré sú čoraz výkonnejšie s technologickými gigantmi, ako sú Apple uvádza na trh svoj Apple Vision Pro a Meta v minulom roku upgradoval pomocou náhlavnej súpravy Meta Quest Pro.

Znamená to však aj to, že niektoré z vecí, ktoré nám 5G sľúbilo pred rokmi, ako sú samoriadiace autá, nepilotované aerotaxíky a inteligentná výroba prostredníctvom takzvaného internetu vecí (IoT), sa tiež začnú stávať realitou. .

čo je 5G?

5G je po 4G ďalšou generáciou mobilného internetu, ktorá sľubuje superrýchle dátové rýchlosti a lepšie pokrytie.

Pravdepodobne si pamätáte, ako pred niekoľkými rokmi operátori mobilných sietí blúznili nad prísľubom 5G. Dopravcovia v Číne, Južnej Kórei, Spojených štátoch a Európe správne dostali…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/03/04/telcos-are-barely-done-rolling-out-5g-networks-and-theyre-already-talking-about-5point5g.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.