Novinky

Gen AI tu zostane – tu je návod, ako zostať relevantný na trhu práce

0 0

Generatívna AI nie je len rušná nová téma – prináša revolúciu v pracovnej sile.

Hoci z historického hľadiska automatizácia väčšinou ovplyvnila robotnícke odvetvia, „Gen AI prevracia scenár,“ McKinsey.

„Vzdelanejší pracovníci pravdepodobne zažijú najväčší stupeň vplyvu,“ uviedla v nedávnej správe poradenská spoločnosť pre riadenie.

Je AI hrozbou pre pracovné miesta?

Ako sa udržím?

Vďaka rýchlemu prijatiu technológie sa odborníci vo všeobecnosti zhodujú, že zamestnanci môžu držať krok s požiadavkami meniaceho sa prostredia tým, že sa naučia, ako „zvyšovať zručnosti“ alebo „rekvalifikovať“.

Takmer traja z piatich bielych zamestnancov uvádzajú, že používajú generatívnu AI každý týždeň. Prinieslo to úroveň optimalizácie a automatizácie úloh, ktoré sa kedysi považovali za imúnne voči takémuto narušeniu.

Oliver Wyman vykonáva mesačné prieskumy medzi viac ako 200 000 ľuďmi v 20 krajinách, aby zhromaždil údaje o postojoch týkajúcich sa generatívnej AI a iných trendoch.

The štúdium zistili, že zamestnávatelia uprednostňujú určité skupiny zručností, pokiaľ ide o to, aby ich pracovníci mali aktuálne informácie.

Tu je päť zručností…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/03/04/gen-ai-is-here-to-stay-heres-how-to-stay-relevant-in-the-job-market.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.