Novinky

Apple udelil za streamovanie hudby protimonopolnú pokutu EÚ vo výške viac ako 1,95 miliardy dolárov

0 0

Logo Apple.

Costfoto | Nurphoto | Getty Images

Európska komisia, výkonná zložka Európskej únie, v pondelok zasiahla Apple s protimonopolnou pokutou 1,8 miliardy eur (1,95 miliardy dolárov) za zneužitie dominantného postavenia na trhu distribúcie aplikácií na streamovanie hudby.

Komisia uviedla, že zistila, že spoločnosť Apple uplatnila obmedzenia na vývojárov aplikácií, ktoré im bránili informovať používateľov iOS o alternatívnych a lacnejších službách odberu hudby dostupných mimo aplikácie.

Spoločnosť Apple tiež zakázala vývojárom aplikácií na streamovanie hudby poskytovať akékoľvek pokyny o tom, ako by sa používatelia mohli prihlásiť na odber týchto lacnejších ponúk, tvrdí Komisia.

Ide o prvú protimonopolnú pokutu spoločnosti Apple z Bruselu a patrí medzi jednu z najväčších udelených technologickej spoločnosti v EÚ.

Európska komisia začala vyšetrovanie spoločnosti Apple po sťažnosti od Spotify v roku 2019. Vyšetrovanie bolo zúžené, aby sa zameralo na zmluvné obmedzenia, ktoré Apple uvalil na vývojárov aplikácií, ktoré im bránia informovať používateľov iPhonov a iPadov o alternatívnych hudobných službách za nižšie ceny mimo obchodu App Store.

Správanie spoločnosti Apple podľa Komisie trvalo takmer 10 rokov a „mohlo viesť mnohých používateľov iOS k tomu, aby platili výrazne vyššie ceny za predplatné streamovania hudby z dôvodu vysokej provízie, ktorú spoločnosť Apple uvalila na vývojárov a preniesla na spotrebiteľov vo forme vyšších poplatkov. ceny predplatného rovnakej služby v Apple App Store.”

Odpoveď Apple

Apple v ohnivej reakcii na pokutu uviedol, že Spotify bude môcť získať z vyhlásenia EÚ čo najviac.

„Hlavným zástancom tohto rozhodnutia – a najväčším príjemcom – je Spotify, spoločnosť so sídlom v Štokholme vo Švédsku. Spotify má najväčšiu aplikáciu na streamovanie hudby na svete a stretla sa s…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/03/04/apple-hit-with-more-than-1point95-billion-eu-antitrust-fine-over-music-streaming.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.