Novinky

Saudská Arábia a Rusko predĺžili dobrovoľné obmedzenie dodávok ropy do konca júna

0 0

Saudskoarabský minister energetiky princ Abdulaziz bin Salman al-Saud gesto pri príchode na 8. medzinárodný seminár OPEC vo Viedni 5. júla 2023

Alex Halada | AFP | Getty Images

Producenti ropy v ťažkej váhe Saudská Arábia a Rusko predĺžia svoje dobrovoľné obmedzenie dodávok ropy do konca druhého štvrťroka.

Tieto dve krajiny riadia skupinu Organizácie pre krajiny vyvážajúce ropu a jej spojencov, známu ako OPEC+.

Saudská Arábia predĺži svoje dobrovoľné zníženie produkcie ropy o 1 milión barelov denne do konca druhého štvrťroka, uviedla štátna Saudská tlačová agentúra povedala nedeľas odvolaním sa na oficiálny zdroj z tamojšieho ministerstva energetiky.

Ťažba ropy v Rijáde bude do konca júna približne 9 miliónov barelov denne, uvádza sa v oznámení.

Rusko zníži svoju produkciu a exportné dodávky o celkovo 471 000 barelov denne do konca júna, povedal ruský vicepremiér Alexander Novak podľa preloženého Google Správu priniesla ruská štátna agentúra Tass. Moskva sa dobrovoľne prihlásila, že v prvom štvrťroku zníži svoje zásoby o mierne vyšších 500 000 barelov denne.

Dobrovoľné zníženie produkcie Saudskej Arábie, ktoré sa uplatňuje od júla minulého roka, malo vypršať na konci tohto mesiaca. Niekoľko ďalších členov OPEC a jeho spojencov, známych ako OPEC+, sa pripojilo k Rijádu pri dobrovoľnom znížení dodávok v celkovej výške 2,2 milióna barelov denne do konca prvého štvrťroka. Uvidí sa, či aj ostatné krajiny OPEC+ predĺžia svoje dodatočné úpravy do konca druhého štvrťroka.

Ešte v novembri mali krajiny OPEC+ držal formálnu politiku o kolektívnom znížení svojej produkcie o 2 milióny barelov denne do konca roku 2024. Nezávisle od oficiálnej stratégie skupiny niekoľko producentov OPEC+,…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/03/03/saudi-arabia-to-extend-1-million-barrel-per-day-crude-oil-output-cut-until-the-end-of-june.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.