Novinky

Otvorenie pokladne druhej časti vyvolalo záujem o tretiu časť

0 0

Piesočné červy sa objavujú na púštnej planéte Arrakis v “Dune: Druhá časť” Denisa Villeneuva.

Warner Bros | Legendárna zábava

Po dvojmesačnom suchu priniesla “Dune: Part Two” veľmi vítanú záplavu predaja vstupeniek do domácej pokladne – a jej úspech by mohol priniesť do kín tretí franšízový film.

The Spoločnosť Warner Bros. Film a Legendary Entertainment sa otvorili s odhadovanými 81,5 miliónmi dolárov v pokladniach, čo je najviac zo všetkých doteraz vydaných filmov v roku 2024.

„Dune: Druhá časť je ako oáza v púšti pohľadom pre boľavé oči na divadelnej výstave a v celom Hollywoode,“ povedal Shawn Robbins, hlavný analytik BoxOffice.com.

Sci-fi epos Denisa Villeneuva, druhý v sérii Duna, bol povzbudený IMAX predaj vstupeniek, ktorý predstavoval približne 23 % domáceho predaja vstupeniek alebo 18,5 milióna USD.

„Jediný dôvod, prečo to nebolo vyššie, je, že nám došli miesta,“ povedal Rich Gelfond, generálny riaditeľ IMAX.

Gelfond poznamenal, že predpredaj filmu bol „naozaj pôsobivý“ a že na mnohých miestach nie sú lístky na premietania IMAX k dispozícii skôr ako po troch týždňoch.

„Poučením je, že ak vezmete krásny vizuálny zážitok, dobrý príbeh a vložíte ho do rúk skvelého filmára s IMAX kamerou, dosiahnete veľmi dobré výsledky,“ povedal Gelfond.

Pozoruhodné je, že celý “Dune: Part Two” bol natočený pomocou digitálnych kamier IMAX.

Od vedúcich štúdií, majiteľov kín a analytikov kín očakávajú, že film bude mať v kinách dlhý chvost a v nasledujúcich týždňoch bude pokračovať v zbieraní silných predajov vstupeniek. Podobne, povedal Gelfond Univerzálny “Oppenheimer” a Disneyho “Avatar: Cesta vody.”

V medzinárodnom meradle sa očakáva, že film zarobí 97 miliónov dolárov, čím sa jeho celosvetový náklad dostane na 178,5 milióna dolárov. IMAX predstavoval 18 % všetkých medzinárodných predajov vstupeniek, uviedla spoločnosť. Film bude…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/03/03/dune-part-two-box-office-opening-sparks-interest-in-part-three.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.