Novinky

nová hypotéza o paralelných svetoch

0 0

MultivesmírAmerický fyzik John Wheeler predložil nápadnú hypotézu, že náš vesmír môže byť súčasťou obrovskej „čajovej kanvice“, kde každá bublina predstavuje samostatný svet.

Podľa tejto teórie priestor a čas vyplývajúce z Veľkého tresku nie sú homogénne. Pripomínajú penu, kde sa bubliny neustále rozširujú a nakoniec prasknú. Energia uvoľnená týmto procesom vytvára nové „bublinové“ svety.

Vedci tvrdia, že táto reťazová reakcia pokračuje dodnes.

„Každý bublinový svet obsahuje vákuum a temnú energiu, ktorá spôsobuje, že malé bubliny sa rýchlo zrútia a väčšie bubliny sa roztiahnu,“ vysvetľuje vedecký autor Simon Whistler.

Tieto vesmíry sa môžu navzájom veľmi líšiť. Niektoré z nich môžu mať úplne iné fyzikálne zákony, iné môžu byť prázdne a ďalšie môžu mať hviezdy a galaxie podobné tým, ktoré pozorujeme.

To naznačuje, že medzi nekonečným počtom svetov môže existovať svet identický s tým naším.

„Naši dvojníci, ktorí práve čítajú tento text, môžu žiť v paralelných vesmíroch,“ hovorí Whistler.

Hoci teóriu „bubliny“ zatiaľ nie je možné dokázať, stala sa jednou z najzaujímavejších hypotéz o paralelných svetoch. Vedci pokračujú v skúmaní tohto konceptu a vyvíjajú nové teórie na vysvetlenie záhady nášho vesmíru a jeho potenciálne nekonečných dvojčiat.

Predvolený obrázok Predvolený obrázok

Jake Carter

Jake Carter je výskumník a plodný spisovateľ, ktorého už od detstva fascinuje veda a nevysvetliteľné veci.

Nebojí sa spochybniť oficiálne naratívy a odhaliť zásterky a lži, ktoré nás držia v temnote. Vždy sa chce podeliť o svoje zistenia a postrehy s čitateľmi anomalien.com, webovej stránky, ktorú vytvoril v roku 2013.

Originál článok: https://anomalien.com/multiverse-is-like-a-boiling-kettle-a-new-hypothesis-about-parallel-worlds/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.