Novinky

Cohere hovorí, že súperi stavajú športové autá Bugatti, „Vyrábame F150“

0 0

Omar Marques | Lightrocket | Getty Images

Prezident Cohere Martin Kon hovorí, že veľa súčasných začínajúcich firiem s umelou inteligenciou na trhu vyrába ekvivalent luxusných športových áut. Jeho produkt, ako hovorí, je skôr ako ťažký nákladný automobil.

„Ak hľadáte vozidlá pre svoje oddelenie technických služieb v teréne a vezmem vás na testovaciu jazdu v Bugatti, budete ohromení tým, ako rýchlo a ako dobre to funguje,“ povedal Kon v rozhovore pre CNBC. . Problémom však bude podľa neho cena spojená s priestorovými obmedzeniami a nedostatkom kufra.

“To, čo v skutočnosti potrebujete, je flotila pickupov F-150,” povedal Kon. “Vyrábame F-150.”

Založil ex-Google Výskumníci AI a podporovaní NvidiaCohere vsádza skôr na generatívnu AI pre podniky než na spotrebiteľských chatbotov, o ktorých sa hovorí v technickom priemysle od vydania ChatGPT OpenAI koncom roka 2022.

V júni Cohere získal 270 miliónov dolárov pri ocenení 2,2 miliardy dolárov, s Salesforce a Oracle účasť v kole financovania. Vedúci predstavitelia spoločnosti sa zúčastnili na fórach AI v Bielom dome. A Cohere údajne rokuje o zvýšení až 1 miliardu dolárov v dodatočnom kapitáli.

“Nekomentujeme fámy,” povedal Kon pre CNBC. “Ale niekto mi raz povedal, že startupy vždy rastú.”

Oblasť generatívnej AI za posledný rok explodovala, pričom v roku 2023 sa v takmer 700 obchodoch investovalo rekordných 29,1 miliardy dolárov, čo je podľa PitchBooku o viac ako 260 % ​​nárast hodnoty obchodu oproti predchádzajúcemu roku. Stala sa z toho najfrekventovanejšia fráza hovory o firemných zárobkoch štvrťrok po štvrťroku a určitá forma technológie automatizuje úlohy takmer v každom odvetví, od finančných služieb a biomedicínskeho výskumu až po logistiku, online cestovanie a verejné služby.

Hoci sa Cohere často spomína popri ťažkých váhach AI ako OpenAI, Anthropic, Google…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/03/01/cohere-says-rivals-are-building-bugatti-sports-cars-we-make-f150s.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.