Novinky

CEO TMX skáče hlbšie do ETF

0 0

Generálny riaditeľ TMX Group pre rast ETF, komodity a kryptomeny

Materská spoločnosť torontskej burzy už tento rok dokončila významný obchod: akvizíciu ETF vzdelávacej spoločnosti VettaFi.

Podľa generálneho riaditeľa TMX Group Johna McKenzieho dohoda pomáha globálne rozširovať obchod s fondmi obchodovanými na burze.

„Fond obchodovaný na burze je v podstate jednou z najdôležitejších inovácií v investovaní v histórii trhu – aspoň za posledných 20 (až) 30 rokov,“ povedal McKenzie pre CNBC.ETF Edge“tento týždeň.” To, čo sme skutočne chceli urobiť, je… dostať sa hlbšie do poskytovania väčšej podpory našim klientom.”

Aj keď aktivita ETF ochladla od svojich rekordov z roku 2022, akcie v roku 2023 boli stále vyššie ako v predošlých rokoch. iShares údajov.

McKenzie plánuje využiť akvizíciu VettaFi na uľahčenie tvorby ďalších ETF.

„Poskytovatelia ETF môžu vytvárať nové produkty a skvelé riešenia, aby mohli osloviť širšie investičné publikum,“ povedal McKenzie. “To je jeden z dvoch úderov toho, čo robíme s touto investíciou.”

TMX ETF Screener k piatku uvádza na burze v Toronte 1 264 ETF a fondov súvisiacich s ETF.

S VettaFi v páse nástrojov burzy McKenzie dúfa, že vytvorí nové ETF so zameraním na ekonomické silné stránky Kanady a na to, ako môžu osloviť medzinárodných investorov.

„Chceme byť viac globálny ako lokálny,“ dodal McKenzie. „Toto je veľký prínos aby nám pomohli stavať nielen v USA, nielen v Kanade, ale na celom svete.“

Keďže akvizícia bola dokončená 2. januára, TMX akcie vzrástli o 11 %.

Vylúčenie zodpovednosti


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/03/02/one-of-the-most-important-innovations-tmx-ceo-jumps-deeper-into-etfs.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.