Novinky

Koncerty Coldplay a Taylor Swift prispejú k rastu Singapuru

0 0

Taylor Swift vystupuje na pódiu v Nashville, Tennessee.

John Shearer/tas23 | Getty Images Zábava | Getty Images

Coldplay, Ed Sheeran a teraz Taylor Swift. Singapur hľadí na ekonomiku koncertov ako na nový hnací motor rastu, ktorý má pridať stovky miliónov dolárov na príjmoch z cestovného ruchu.

„Lion City tradične priťahuje skôr obchodné cesty, ale tieto veľké globálne hudobné podujatia sú prínosom pre singapurské cestovné služby, ktoré môžu vytvoriť až 10 % jeho HDP,“ napísal Yun Liu, ekonóm ASEAN z HSBC. nedávna poznámka.

V januári britská skupina Coldplay odohrala šesť vystúpení na singapurskom Národnom štadióne. Fanúšikovia si kúpili 200 000 lístkov, keďže predstavenia sa vypredali v priebehu niekoľkých hodín, prekonal rekord mestského štátu za najviac vstupeniek predaných umelcom za jeden deň. Singapur patril Ázii hlavná zastávka za svetové turné Music of the Spheres od Coldplay – posilnenie turistického priemyslu v krajine.

Ázijsko-pacifická cestovná platforma Agoda zaznamenala „masívny nárast” vo vyhľadávaní ubytovania v Singapure počas koncertov Coldplay. Spoločnosť uviedla, že záujem o tieto dátumy bol 8,7-krát vyšší po tom, čo skupina v júni začala s predajom lístkov. Agoda uviedla, že nárast spôsobili najmä susedné krajiny Malajzia a Indonézia.

A od tohto víkendu bude Singapur hostiť americkú popovú hviezdu Taylor Swift, ktorej Eras Tour v USA minulý rok podľa odhadov vygenerovala okolo Spotrebiteľské výdavky vo výške 4,6 miliardy USD.

“Od Taylor Swift sa tiež všeobecne očakáva, že vytvorí značný ekonomický rast vzhľadom na jej minulé výsledky,” dodal Liu.

Keby nemala ako zastávku Singapur, možno by som si nekúpil lístok.

Mavis Mook

22-ročný singapurský študent

Krátko po tom, čo speváčka oznámila dátumy koncertov v mestskom štáte Singapur rezervácie hotelov na marec 2024 vzrástli o 10 %údaje z hotelovej analytickej spoločnosti Smith…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/27/coldplay-and-taylor-swift-concerts-to-contribute-to-singapores-growth.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.