Novinky

CNBC Daily Open: Americká ekonomika vyvoláva optimizmus

0 0

Osoba nakupuje v supermarkete v New Yorku 14. decembra 2022.

Yuki Iwamura | AFP | Getty Images

Táto správa je z dnešného CNBC Daily Open, nášho bulletinu o medzinárodných trhoch. CNBC Daily Open prináša investorom informácie o všetkom, čo potrebujú vedieť, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Ako to, čo vidíš? Môžete sa prihlásiť na odber tu.

Čo dnes potrebujete vedieť

Trhy padajú
Wall Street
zatvorené nižšie Pondelok, keď investori očakávali údaje o inflácii, ktoré budú k dispozícii koncom tohto týždňa. The Priemyselný priemer Dow Jones klesol o 62 bodov alebo 0,16 %. The S&P 500 a Nasdaq Composite klesli o 0,38 % a 0,13 %. Ale bitcoin obnovil svoju rally presiahnuť 54 000 dolárov po týždni vlažného obchodovania.

Nárasty zoomu
Zoom akcií špicaté po tom, čo štvrťročné tržby a zisk poskytovateľa videochatovej platformy prekonali odhady. Tržby vzrástli o viac ako 2,5 % z 1,12 miliardy USD v predchádzajúcom roku. Rast by bol rýchlejší vo fiškálnom štvrtom štvrťroku, ak by nedošlo k reorganizácii predaja, uviedla spoločnosť.

Dimon AI je „veľký optimista“
Generálny riaditeľ JPMorgan Jamie Dimon povedal, že si nemyslí AI je len prechodný výstrelok. “Keď sme mali internetovú bublinu prvýkrát… bol to humbuk. Toto (AI) nie je humbuk. Je to skutočné,” povedal Dimon pre CNBC a označil sa za “veľkého optimistu” v súvislosti s novou technológiou.

USA budú centrom čipov
Americká ministerka obchodu Gina Raimondová uviedla, že USA sa majú stať hlavným uzlom najmodernejších polovodičových čipov do roku 2030, aby mohli konkurovať na globálnom trhu. Dodala, že krajina je na dobrej ceste vyrábať do konca desaťročia približne 20 % špičkových svetových logických čipov.

(PRO) Horšie ako Nvidia
Je tu ešte „horúcejšie“ akcie umelej inteligencie než Nvidia. To je Super mikropočítač, spoločnosť kótovaná na burze Nasdaq, ktorá vyrába systémy AI a servery grafických jednotiek, zdôraznil Louis Navellier, predseda predstavenstva a…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/27/cnbc-daily-open-us-economy-sparks-optimism-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.